سیگنال ویژه ۱

04:00320

تحلیل تکنیکال کاوه

 

فولاد کاوه جنوب از انتهای اردیبهشت سال جاری در یک کانال صعودی با ساختار Double Combo قرار گرفته است. پس از اتمام موج (W)، سهم در ۳۸.۲ درصد فیبوناچی اصلاحی بازگشت داشته است.

این شرکت در هشت ماه نخست سال به صورت میانگین، ماهانه ۴۴۲ میلیارد تومان فروش داشته که این رقم در آذر ماه با ۵ درصد افزایش، به ۴۶۶ میلیارد تومان رسیده است. فروش آبان ماه ۴۰۰ میلیارد تومان بوده است. در نتیجه عملکرد آذر نسبت به ماه گذشته و میانگین هشت ماه قبل، بهتر بوده است.

فولاد کاوه جنوب از انتهای اردیبهشت سال جاری در یک کانال صعودی با ساختار Double Combo قرار گرفته است. پس از اتمام موج (W)، سهم در ۳۸.۲ درصد فیبوناچی اصلاحی بازگشت داشته است.

با توجه به ساختار ABC در موج (W)، ساختار موج (Y) احتمالا به صورت WXY خواهد بود. در غیر این صورت و با تشکیل دومین ساختار ABC، شاهد شکل گیری یک ساختار ZigZag خواهیم بود.

در حال حاضر به نظر می رسد سهم وارد دامنه ی Y از (Y) شده است. هدف قیمتی این موج محدوده ی ۷۱۰ تا ۷۶۰ تومان می باشد. این در حالی است که سهم یک مقاومت بسیار مهم در محدوده ی ۶۲۰ تومان خواهد داشت که شرط رسیدن به تارگت، عبور از این محدوده خواهد بود. از منظر زمانی ابتدای اسفند ماه می تواند تارگت اتمام موج Y باشد.

سیستم معاملاتی

با توجه به فاصله گرفتن قیمت از حمایت مینور در محدوده ی ۴۸۰ تومان (که حد ضرر می باشد)، جذابیت ریسک به ریوارد در حال کاهش است. در نتیجه بهتر است شرط ورود را پول بک به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه قرار دهید.

کاوه در هشت ماه نخست سال به صورت میانگین، ماهانه ۴۴۲ میلیارد تومان فروش داشته که این رقم در آذر ماه با ۵ درصد افزایش، به ۴۶۶ میلیارد تومان رسیده است. فروش آبان ماه ۴۰۰ میلیارد تومان بوده است. در نتیجه عملکرد آذر نسبت به ماه گذشته و میانگین هشت ماه قبل، بهتر بوده است.

کاوه در نه ماه نخست سال گذشته مجموعا ۲۳۴۵ میلیارد تومان درآمد داشته که این رقم در مدت مشابه سال جاری به ۳۵۳۰ میلیارد تومان رسیده است. (۵۰ درصد رشد مبلغ فروش نسبت به سال قبل)

عمده ی فروش این شرکت از محل شمش بیلت است. این محصول در آذر ماه با ۶ درصد افزایش تولید مواجه شده است. مقصد فروش این محصول بعد از تولید داخلی یا صادراتی است.

فروش بیلت صادراتی با ۱۱ درصد افزایش فروش اما ۸ درصد کاهش نرخ همراه بوده است. از طرفی بیلت داخلی ۲۵ درصد افزایش فروش داشته اما نرخ آن بدون تغییر بوده است.

معاملات روز دوشنبه با برتری مطلق خریداران حقیقی همراه بود. به طوری که میانگین خرید حقیقی ها در این روز ۳.۶ برابر میانگین فروش حقیقی ها بوده است.

به طور خلاصه در این روز خرید و فروش حقوقی ها به ترتیب ۱۱ و ۳۰ میلیون بوده است. (هر چند که توجه سهامداران حقیقی و قرارگرفتن سهم در نزدیکی مقاومت تاریخی دلیلی بر فروش حقوقی ها بوده است) حقیقی ها نیز در این روز ۲۶ میلیون سهم خریدند و ۶.۵ میلیون سهم فروختند.

همچنین سهم در دو روز گذشته حجم خوبی خورده که می تواند نشان از ادامه روند صعودی به صورت پایدار باشد.

تحلیلگر: محمد وکیلی

لینک کوتاه
http://sahmiran.com/?p=1082

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند