ورود و ثبت نام

بهترین سایت اموزش بورس

خود بورس، واژه ای فرانسوی است و نام فردی بوده است که در مقابل خانه اش،تاجران و سوداگران به خرید و فروش کالا و تعیین قیمت می پرداخته اند. در زیر در خصوص بهترین سایت اموزش بورس سخن می گوییم.

بازار بورس جایی است که در آن افراد خرید و فروش اوراق بهادار و کالا و دیگر موارد  می پردازند. اوراق بهادار شامل اوراق قرضه ، اوارق مشتقه و مهم تر از همه سهام می باشد. خیلی ها بورس را به عنوان بازار سهام می شناسند چون مهم ترین چیزی که در این بازار پرنوسان معامله می شود سهام شرکت های مختلف است.

مقدمه

بازار بورس ایران پیش از انقلاب کار خود را آغاز کرد و تا کنون مسیر پرفراز و نشیبی داشته اشت. در حال حاضر شرکت های گوناگونی در بازار بورس، سهام خود را عرضه کرده اند و میلیون ها نفر در آن سهامدار هستند یا دیگر اوراق را خرید و فروش می کنند.

کار بورس این است که فضایی را مهیا می کند تا خریداران و فروشندگان بتوانند در محیطی شفاف دست به خرید و فروش بزنند و از این طریق قیمت گذاری را از طریق قانون عرضه و تقاضا انجام می دهند. بازار بورس را بازار سرمایه هم می گویند چون مهم ترین فاکتور بورس، سرمایه است. در واقع بورس با جذب سرمایه رشد می کند و هر چقدر که یک دارایی در بورس بتواند سرمایه بیشتری را به سمت خود جذب کند ارزشش هم بالاتر خواهد رفت.

مدرس: حمیدرضا رضایی، سلمان یزدانی
تعداد جلسات: 5
مبلغ دوره: 750 هزار تومان
ثبت نام دوره

1,000,000 تومان 750,000 تومان

  • 564 تعداد شرکت‌کنندگان
  • 0 تعداد دیدگاه‌ها

مدرس: حمیدرضا رضایی، سلمان یزدانی
تعداد جلسات: 5
مبلغ دوره: 750 هزار تومان
ثبت نام دوره

1,000,000 تومان 750,000 تومان

  • 544 تعداد شرکت‌کنندگان
  • 0 تعداد دیدگاه‌ها

مدرس: سلمان یزدانی
تعداد جلسات: 3
مبلغ دوره: 450 هزار تومان
ثبت نام دوره

450,000 تومان

  • 415 تعداد شرکت‌کنندگان
  • 0 تعداد دیدگاه‌ها

اگر بخواهیم به طور کلی در دنیا بررسی کنیم باید بگوییم که سه نوع بورس وجود دارد:

1.بورس کالا:

در این بازار انواع کالاها خرید و فروش می شوند و قیمت گذاری از طریق عرضه و تقاضا تعیین می شود. خوبی بورس کالا این است که می تواند دست دلالان و واسطه ها را کوتاه کند.

فروشنده و خریدار به طور مستقیم با هم معامله می کنند و همین موضوع باعث می شود تا کار آنها راحت تر باشد و قیمت خیلی مناسبتر به دست مصرف کننده برسد. خریداران می توانند به خوبی از طریق این بازار نیاز به کالای خود را تامین کنند.معمولا مواد خام و اولیه در این بازار خرید و فروش می شوند مانند گندم، فولاد، نفت و غیره.

2.بورس ارز:

این بورس را فارکس می گویند و یکی از بزرگترین بازارهای بین المللی است. این بازار در ایران فعال نیست اما در سراسر جهان فعالیت دارد و میلیون ها نفر روزانه در آن معامله انجام می دهند.

در بورس ارز یا همان فارکس،انواع ارزهای خارجی در قالب جفت ارزها خرید و فروش می شوند. فارکس به دلیل امکانی به نام اهرم بازار با ریسک بالایی است و به هیچ عنوان بدون آموزش نباید وارد آن شد.

3.بورس اوراق بهادار:

بیشتر ما زمانی که نام بورس را به زبان می آوریم، منظورمان بورس اوراق بهادار است. انواع اوراق بهادار مانند سهام ، اوراق مشارکت و دیگر موارد در این بازار و تحت قوانین مشخص خرید و فروش می شوند.

مهم ترین ورق بهاداری که در بازار بورس اوراق بهادار خرید و فروش می شود سهام شرکت ها است. شرکت ها بخشی از سهام خود را در بازار بورس عرضه می کنند تا از طریق جذب سرمایه بتوانند به اهداف تجاری و مالی خود دست پیدا کنند.

آموزش بورس از صفر

بورس ظاهر جذابی دارد اما برای افراد بدون مهارت و آموزش کافی بسیار خطرناک است و می تواند به آنها ضرر زیادی بزند. در تمام دنیا و نه فقط در کشور ایران، افراد زیادی سالانه در بازار بورس ضرر می کنند. بخشی از این ضرر بدون شک متوجه فرد سرمایه گذار است. بنابراین باید آموزش در بورس را بسیار جدی گرفت.

آموزش بورس از صفر یعنی این که شما به طور پایه و اصولی و از ابتدایی ترین مسایل شروع به یادگیری کنید تا به مهارت خوب و کافی برای انجام معاملات پرسود دست یابید.

آموزش بورس از صفر باعث می شود تا شما با همه جنبه های بازار بورس آشنا شوید و دیگر ترسی از این بازار نداشته باشید. همه نکات بورس در حین مسیر آموزش از پایه به شما یاد داده می شود و شما به خوبی یاد خواهید گرفت که چگونه باید به بازار بورس نگاه کنید. 

برای آموزش بورس از صفر، شما باید همه دانسته های قبلی خود از بورس را کنار بگذارید و فرض کنید که چیز خاصی از این بازار نمی دانید. این در صورتی است که شما مهارت کافی در بورس نداشته باشید و اگر فردی حرفه ای در بازار بورس هستید دیگر نیازی به آموزش دیدن ندارد.

اما چرا بورس باید از نقطه پایه یا همان صفر آموزش داده شود؟ دلیلش این است که خیلی اوقات شما نیاز دارید تا مفاهیم پایه ای را به خوبی درک کرده باشید.

اگر مفاهیم پایه را به خوبی درک کرده باشید دیگر به خوبی متوجه روندهای نوسانی این بازار خواهید شد و دیگر از هیچ چیز تعجب نخواهید کرد حتی اگر قیمت ها در بازار دستکاری شوند. برای اموزش بورس از صفر شما مراحل زیر را در سهمیران خواهید گذراند:

1.تاریخچه بورس:

در نخستین گام شما باید بفهمید بورس در اولین بار چگونه تشکیل شده است. تاریخچه بورس در جهان و سپس در ایران باید به شما آموزش داده شود تا شما پیش زمینه ذهنی خوبی از این بازار پیدا کنید. برای شما به خوبی توضیح داده خواهد شد که بورس جهانی و نیز بورس ایران چه بالا و پایین هایی داشته است تا به اینجا رسیده است.

2.مفاهیم پایه ای بورس:

در گام بعدی شما باید مفاهیم اصلی بازار بورس را یاد بگیرید.  مفاهیمی چون سهم، اوراق قرضه، اوراق مشارکت، بورس کالا، فرابورس، دامنه نوسان، عرضه و تقاضا، کارگزاری، سود تقسیمی، نسبت P/E ، نقدینگی، کد به کد، تحلیل بنیادی،  اندیکاتور، تحلیل تکنیکال، پول هوشمند، حقوقی، حقیقی ، بازیگر و خیلی موارد دیگر به خوبی به شما آموزش داده می شود و شما باید آنها را با مثال های گوناگون یاد بگیرید و نیز بفهمید که در معاملات چه کاربردی دارند.

یادتان باشد که درک درست مفاهیم پایه ای بورس بعدا به شما بسیار کمک خواهد کرد تا بتوانید معاملات خوبی را انجام دهید. آموزش بورس از صفر باید به خوبی این مفاهیم را به شما یاد بدهد.

3.کار با پلتفرم های معاملاتی:

در گام بعدی شما باید یاد بگیرید که چگونه با پلتفرم های معاملاتی کار کنید که البته بسیار آسان است. به شما به خوبی آموزش داده می شود که چگونه باید انواع سهام را در بورس خریداری کنید یا بفروشید. البته همین الان هم همه شما این مرحله را بلد هستید اما بهرحال نکات دیگری هم وجود در این زمینه وجود دارد.

3.تحلیل:

در مرحله بعدی آموزش بورس از صفر شما باید تحلیل کردن را یاد بگیرید. تحلیل های بنیادی و تکنیکال به خوبی به شما در این گام اموزش داده می شوند تا شما بتوانید به خوبی انواع سهام یا دیگر اوراق را در بورس تحلیل کنید و به این ترتیب تصمیمات درست معاملاتی بگیرید.

شما با تحلیل کردن می توانید فرصت های خرید و فروش را به خوبی شناسایی کنید و معاملات پرسود و بسیار خوبی را انجام دهید. مهم ترین مرحله آموزش بورس همین مرحله تحلیل می باشد چون هر چقدر که تحلیل شما قوی تر باشد به همان اندازه شما در این بازار پرنوسان موفق تر خواهید بود. کار با اندیکاتورها برای تحلیل تکنیکال و نیز آموزش اصول تحلیل بنیادی برای فهمیدن ارزش حقیقی سهام یا دیگر اوراق ضرورت دارد و باید به خوبی انجام شود تا مهارت شما بالا برود.

4.مدیریت ریسک و استراتژی معاملاتی:

یکی دیگر از مراحل مهم اموزش بورس ، مدیریت ریسک است. مدیریت ریسک باید به خوبی آموزش داده شود تا یک فرد بتواند ریسک معاملات خودش در بورس را مدیریت کند و در نتیجه بیشترین سود و کمترین ضرر را نصیب خود کند.

مدیریت ریسک اهمیت بسیار زیادی دارد و اگر کسی این کار با به خوبی انجام دهد حتی در شرایط بد بازار هم دچار ضرر زیاد نمی شود و سود خودش را خواهد داشت. مواردی چون تعیین حد ضرر، مشخص کردن مقدار پولی که باید برای یک معامله خرج کرد، خروج از بازار بورس در زمان مناسب، خرید پله ای در بازار منفی و غیره از جمله کارهایی هستند که در مدیریت ریسک انجام می شود تا ضرر افراد با حداقل برساند. بنابراین مدیریت ریسک نیز باید در کنار تحلیل به خوبی به افراد آموزش داده شود تا آنها علاوه بر انجام معاملات خوب، ریسک معاملات خود را نیز مدیریت کنند.

در کنار مدیریت ریسک، استراتژی های معاملاتی هم به خوبی آموزش داده می شوند تا معامله گران بدانند که چگونه باید در بازار بورس حرکت کنند و معامله انجام دهند. برای معاملات کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت استراتژی های مختلفی وجود دارد که هر کدام از آنها می تواند برای یک معامله گر مختلف می شود.

تشخیص نوع استراتژی با خود فرد است. افرادی که بدون استراتژی خاص خود معامله انجام می دهند احتمال ضرر بیشتری دارند چون نمی دانند که چگونه در این بازار پرنوسان حرکت می کنند اما افراد دارای برنامه و استراتژی در شرایط سخت به خوبی عمل می کنند و کار خود را پیش می برند.

پکیج آموزش بورس

آموزش بورس می تواند در قالب پکیج های مختلفی عرضه شود و افراد مختلف از آن بهره ببرند. پکیج های آموزشی بورس به صورت فشرده افراد را آموزش می دهند و با زبان سلیس و ویدئوهای مناسب نکات بورس را تعلیم می دهند.

در حال حاضر سایت ها و افراد مختلفی پکیج های آموزشی بورس ارائه می دهند که هر کدام می توانند خوبی های خودشان را داشته باشند.

پکیج های آموزش بورس می تواند برای افراد مختلف دسته بندی شوند. افرادی که مهارت های بالاتری در معاملات بورس دارند می توانند از پکیج های آموزشی با سطح بالاتر استفاده کنند و کسانی که تازه می خواهند شروع کنند  می توانند از پکیج های آموزشی از صفر تا صد بورس استفاده کنند.

پکیج های آموزشی یا به صورت اینترنتی عرضه می شود یا این که افراد آن را به صورت بسته دریافت می کنند. این پکیج ها شامل ویدئوهای لازم برای آموزش مسائل بورس، نوشته های مهم برای توضیح نکات بورسی و صوت های مهم برای تشریح بورس می باشد.

قیمت های پکیج های اموزشی با توجه به حجم آنها متفاوت است و افراد می توانند با توجه به بودجه خود اقدام به خرید کنند. به طور کلی اما پکیج های آموزش بورس چندان قیمت بالایی ندارد و شما می توانید از سایت های مختلف آنها را تهیه کنید.

یک پکیج آموزش بورس می تواند فواید زیادی را برای افرادی که به دنبال یادگیری بورس هستند داشته باشد. در زیر به این فواید اشاره شده است:

1.سرعت آموزش:

با یک پکیج آموزشی بورس  مناسب شما در ظرف چند هفته قادر خواهید بود که به خوبی با کلیت بازار بورس آشنا شوید و به خوبی مهارت خود در معامله گری در بورس را افزایش دهید. در عرض مدت زمان کوتاهی و با یک پکیج آموزشی کامل شما می توانید به معامله گری ماهر و تحلیلگر تبدیل شوید که بهترین معاملات را برای خود انجام دهد.

2.هزینه اندک:

این پکیج ها قیمت چندانی ندارند و اگر کیفیت آموزش آنها خوب باشد واقعا ارزشمند هستند. برخی از کلاسهای آموزشی بورس گران هستند اما این پکیج ها با قیمت اندک همه آن آموزش ها را به شکلی مناسب به شما عرضه می کنند.

3.جامع بودن:

یک پکیج اموزشی مناسب، جامع است و می تواند همه جوانب و ابعاد بورس را به شما آموزش خواهد داد. شما هم تحلیل کردن را از طریق پکیج  آموزشی بورس یاد خواهید گرفت و هم یاد می گیرید که چگونه با استراتژی معاملاتی مناسب، معامله کنید و با مدیریت ریسک، ریسک آنها را مدیریت می کنید تا بیشترین سود را از آن خود کنید.

4.دسترسی سریع:

شما به سرعت، پکیج های آموزشی بورس را دریافت خواهید کرد و نیازی به انتظار کشیدن ندارید. بسیاری از پکیج ها که همان لحظه به صورت انلاین در اختیار افراد قرار می گیرد و آنها فقط کافی است روی دانلود کلیک کنند تا بسته آموزشی را که شامل ویدئو، صوت و کتاب می شود دریافت کنند. البته برخی از موسسات نیز پکیج را ارسال می کنند که آن هم سریع انجام می شود.

سهمیران یکی از مجموعه ها و سایت هایی است که می تواند بهترین پکیج آموزشی بورس را در اختیار شما قرار دهد.

خصوصیات بهترین سایت آموزش بورس

سایت های آموزشی بورس زیادی در حال فعالیت هستند که هر کدام از آنها ویژگی های خود را دارند. یک بهترین سایت اموزش بورس عالی باید دارای خصوصیاتی باشد. در زیر به خصوصیات یک سایت عالی و بی نظیر در زمینه آموزش بورس اشاره شده است:

1.جامع بودن:

بهترین سایت آموزش بورس آنست که دارای اموزش های جامعی باشد. شما در هر زمینه ای که سوال داشته باشید، یک سایت عالی باید به شما جواب بدهد. اگر درباره اصطلاحات بورس سوال داشته باشید،اگر دوست دارید که بدانید تحلیل ها چگونه انجام می شوند، اگر دوست دارید بفهمید مدیریت ریسک چیست،اگر دنبال آموزش درباره نحوه ثبت نام در کارگزاریها هستید باید بتوانید جوابشان را در یک بهترین سایت اموزش بورس پیدا کنید.

2.قابل فهم بودن مطالب:

برخی سایت ها دارای آموزش های جامعی هستند اما مطالب به گونه ای نوشته شده است که برای همه قابل فهم نیست. مطالب یک سایت باید به گونه ای باشد که یک فردی که اطلاعات بسیار اندکی از بورس دارد یا اطلاعاتی ندارد بتواند به خوبی آنها را بفهمد و دانش خود را افزایش دهد. یادتان باشد که خیلی ها از همان ابتدا در بورس مهارت ندارند پس بهترین سایت اموزش بورس باید مطالب آموزشی خود را به گونه ای ارائه دهد که آنها بتوانند به خوبی از آنها استفاده کنند.

3.پاسخ به سوالات رایج:

بهترین سایت اموزش بورس باید به گونه ای باشد که به سوالات رایج افراد در زمینه بورس به خوبی پاسخ دهد. هر گونه سوالی باید بتواند در این سایت ها جواب داده شود. گاهی اوقات حتی سوالاتی که به نظر اهمیت زیادی ندارند، برای عده ای مهم است و آنها در اینترنت به دنبال جواب آن می گردند.

4.پشتیبانی مناسب:

یکی دیگر از ویژگی های یک سایت آموزشی عالی در زمینه بورس اینست که پشتیبانی خوبی داشته باشد. اگر افراد بخواهند با این مجموعه تماس داشته باشند باید بتوانند به راحتی این کار را انجام دهند و از این بابت به سرعت کارشان انجام شود.

بنابراین در سایت باید راه های ارتباطی مختلفی وجود داشته باشد تا افراد بتوانند سوالات یا انتقادات خود را در میان بگذارند. هم چنین یک بهترین سایت اموزش بورس مناسب باید در قبال خدماتی که ارائه می دهد پاسخگو باید و در صورت بروز مشکلات به سرعت انها را برطرف کند.

5.حضور در شبکه های اجتماعی :

از دیگر ویژگی های بهترین سایت اموزش بورس این است که باید در شبکه های اجتماعی حضوری فعال داشته باشد. شبکه های اجتماعی حالا دیگر به بخشی از زندگی روزمره افراد تبدیل شده است بنابراین حضور یک مجموعه آموزشی بورس می تواند فواید بسیاری داشته باشد.

6.به روز بودن:

یک بهترین سایت اموزش بورس باید همواره آپدیت و به روز باشد و اخبار بازار بورس را از طریق مطالب خود هر روزه عرضه کند و نیز برای شما تحلیل کند که بازار احتمال دارد به چه سمتی حرکت کند. اگر اطلاعات یک سایت آموزش بورسی به روز و آپدیت نباشد روی آن چندان حسابی باز نکنید چون مشخص است که یک تیم حرفه ای پشت آن قرار ندارد.

اهمیت انتخاب سایت آموزش بورس

انتخاب یک سایت مناسب برای یادگیری بورس اهمیت زیادی دارد زیرا زیربنای دانش بورسی شما قرار است توسط این سایت گذاشته شود. انتخاب یک سایت مناسب می تواند یک فرد را بسیار جلو بیندازد چون با این کار او از آموزش های بسیار خوبی بهره می گیرد و به طور اصولی بورس را یاد می گیرد. در زیر به دلایل اهمیت انتخاب بهترین سایت اموزش بورس مناسب اشاره شده است:

1.یادگیری درست و اصولی :

اگر شما سایتی را انتخاب کنید که مناسب باشد به طور اصولی بورس را یاد خواهید گرفت. شما مرحله به مرحله توسط این بهترین سایت اموزش بورس ، تعلیم داده می شوید و مهارت خود را بالا می برید تا این که بتوانید به معامله گری ماهر در بورس تبدیل شوید.

2.پیدا کردن جواب برای همه سوالات خود:

در یک سایت آموزشی بورس مناسب، شما جواب همه سوالات ذهنی خود را درباره بورس پیدا خواهید کرد. این که تاریخچه بورس جهان یا ایران چیست، این که چرا بورس ریزش سنگین داشت و بسیاری از سوالات دیگری که ممکن است به ذهن هر فردی بیاید باید توسط یک سایت حرفه ای پاسخ داده شود.

3.اعتبار مطالب آموزشی:

یکی دیگر از دلایل اهمیت انتخاب بهترین سایت اموزش بورس اینست که شما از مطالب آنها مطمئن خواهید بود چون به اعتبار مطالب یقین دارید. یک بهترین سایت اموزش بورس در زمینه بورس، افرادی حرفه ای و متخصص برای اموزش دارد و برای همین مطالب آنها دقیق و در عین حال به روز است.

4.آگاهی از اخبار بورس:

یک سایت آموزش بورس،علاوه بر مطالب آموزشی خود هر روزه اخبار بازار بورس را نیز پوشش می دهد و اخبار مهم آن را به اطلاع شما خواهد رساند. بنابراین یکی دیگر از دلایل انتخاب سایت آموزش بورس اینست که از اخبار این بازار به خوبی اطلاع پیدا کنید و بتوانید به درستی بفهمید که چه اتفاقاتی در بورس در حال افتادن است.

دوره آموزش بورس در بهترین سایت اموزش بورس

یکی از خدماتی که سایت های آموزش بورس ارائه می دهند، دوره آموز بورس می باشد که می تواند برای آنهایی که به صورت حرفه ای به دنبال معامله کردن در بورس هستند بسیار مناسب باشد. یک دوره آموزشی می تواند در سایت ها و موسسات مختلف به شکل گوناگون انجام شود. برخی آنها را به صورت حضوری(البته نه در دوران کرونا) و برخی به صورت آنلاین و مجازی برگزار می کنند.

خوبی دوره های اموزشی بورس مجازی و آنلاین اینست که افراد می توانند از داخل خانه و در هر جای کشور در آن شرکت کنند.

 دوره های آموزشی توسط اساتید بورس تدریس می شود و افراد نیز سوالات خود را از اساتید خواهند پرسید.

 بهترین سایت اموزش بورس جامع شامل مراحل زیر است:

1.آشنایی با تاریخچه بازار بورس:

در اولین گام، اساتید بورس به شما یاد می دهند که بورس چگونه تشکیل شده است و چگونه به اینجا رسیده است. آنها تاریخچه بازار بورس ایران را برای شما خواهند گفت و انواع بازار بورسهای ایران و جهان را برای شما توضیح خواهند داد تا شما با کلیت بازار بورس آشنا شوید.

تاریخچه بازار بورس به شما کمک می کند تا شما بفهمید که قرار است با چه نوع بازاری آشنا شوید و در چه بازاری به فعالیت و معامله گری بپردازید. بنابراین نخستین گام آشنایی با ریشه تشکیل بازار بورس می باشد.

2.آشنایی با مفاهیم و اصطلاحات بورس:

در بازار بورس، اصطلاحات و مفاهیم زیادی وجود دارد که هر کدام از آنها تعریف خودشان را دارند. شما باید به خوبی این مفاهیم را یاد بگیرید تا بتوانید در بورس جلو بروید. شما باید وقتی کلمات و مفاهیمی مانند فرابورس، سهم، اوراق قرضه، اوراق سلف ، تراز مالی، ترازنامه، سهامی عام، سهامی خاص، سود تقسیمی، تحلیل تکنیکال، تحلیل بنیادی، شاخص کل، شاخص هموزن، نوسان، حد ضرر و دیگر موارد را می شنوید به وبی بفهمید از چه چیزی صحبت می شود.

در یک دوره آموزشی جامع، تمام مفاهیم و اصطلاحات به خوبی و  با زبان ساده و در کنار مثال های گوناگون به شما آموزش داده می شود تا شما قدم دوم در آشنایی با بازار بورس و کسب مهارت در آن را پیدا کنید. یادتان باشد که هر چقدر که شما بهتر این مفاهیم را یاد بگیرید در مراحل بعدی کارتان راحت تر خواهد بود چون اساس معاملات بورس نیز بر پایه همین ها قرار دارد. 

3.آشنایی با نحوه معامله کردن در بورس:

این مرحله البته بسیار آسان است و خیلی ها از قبل با آن آشنایی دارند. در دوره آموزشی به شما اموزش داده خواهد شد که چگونه باید از طریق پلتفرم معاملاتی خود سهمی را بخرید، سهمی را بفروشید، سهمی را زیر نظر بگیرید و به طور کلی با یک نرم افزار معاملاتی کار کنید. نکات مهم نحوه سفارش گذاری برای خرید یا فروش و دیگر موارد در دوره های اموزشی جامع به شما آموزش داده خواهد شد.

شاید از منظر شما این مرحله اهمیت خاصی نداشته باشد اما در همین مرحله هم نکات بسیاری وجود دارد که میتواند برای شما بسیار مفید باشد. این نکات به خوبی در یک دوره آموزشی مناسب به شما آموزش داده خواهد شد و شما یاد خواهید گرفت که چگونه به خوبی با پلتفرم های معاملاتی کار کنید و خرید و فروش سهم انجام دهید. تمام نکات کار با یک پلتفرم معاملاتی مانند تغییر کارگزار ناظر، واریز و برداشت، استفاده از فیلترها، استفاده از کدال و دیگر موارد برای شما توضیح داده خواهد شد و شما به خوبی همه این نکات را یاد خواهید گرفت.

4.آموزش تحلیل:

مرحله بعدی در یک دوره اموزش جامع بورس اینست که شما تحلیل کردن را یاد بگیرید. این مرحله مهم ترین مرحله آموزش است چون زمانی که شما بتوانید تحلیل کنید به خوبی قادر خواهید بود تا معاملات خوبی انجام دهید. آموزش تحلیل شامل آموزش تحلیل تکنیکال و بنیادی می شود.

در تحلیل بنیادی افراد به دنبال پی بردن به ارزش ذاتی یک سهم یا دارایی هستند اما در تحلیل تکنیکال، معامله گران به دنبال بررسی نوسانات یک سهم هستند و مهم ترین چیز نمودار تغییرات قیمت انها می باشد. در تحلیل تکنیکال اشخاص به دنبال الگوهایی هستند که از طریق آنها بتوانند تغییرات قیمت در اینده را پیش بینی کنند و بفهمند که نوسان قیمت به چه شکل خواهد بود. در یک دوره آموزشی جامع این تحلیل ها و کار با اندیکاتورهای مختلف به خوبی تعلیم داده می شوند. تحلیل تکنیکال در بورس بیشتر استفاده می شود بنابراین روی آن تمرکز بیشتری وجود دارد.

با انواع مثال ها به افراد یاد داده می شود که انواع نمودارها و سهم ها را بتوانند تحلیل کنند. با تحلیل کردن افراد می توانند به خوبی فرصت های خرید و فروش را به خوبی تشخیص بدهند و از این طریق به سود خوبی دست یابند.

5.مدیریت ریسک :

در کنار تحلیل ، در دوره های آموزشی چیزی به نام مدیریت ریسک آموزش داده می شود که اهمیت زیادی دارد و افراد با انجام درست آن ضرر خود را به حداقل می رسانند. مدیریت ریسک مخصوصا در بازارهای منفی اهمیت زیادی دارد و افراد باید ان را جدی بگیرند.

در یک دوره آموزشی جامع یا دوره های آموزشی مجرا، مدیریت ریسک به معامله گران یاد داده می شود تا آنها بتوانند ریسک هر معامله را کنترل کنند و از ضرر خود جلوگیری کنند. در کنار مدیریت ریسک، استراتژی های معاملاتی نیز به افراد آموزش داده می شود تا آنها در معاملات خود بدون برنامه حرکت نکنند. معامله کردن بدون استراتژی می تواند باعث ضرر هنگفت شود. زمانی که شما با برنامه حرکت کنید مسلما موفق تر خواهید بود.

دوره های اموزش بورس در یک سایت می تواند مختلف باشد و سطوح متفاوتی داشته باشد. این که یک معامله گر در کدام از این دوره ها بخواهد شرکت کند بستگی به سطح دانش و تجربه او از بازار بورس دارد.  برخی از دوره ها جامع و کامل هستند و تمام مسائل بورس را به شما آموزش می دهند.

برخی از دوره ها نیز تنها به آموزش بخشی از بورس می پردازند . برای مثال شما می توانید دوره آموزش تحلیل تکنیکال یا تحلیل بنیادی یا دوره آموزشی مربوط به صندوق های سرمایه گذاری و دیگر موارد شرکت کنید.

سهمیران یکی از سایت هایی است که انواع دوره های اموزشی را به خوبی و با اساتید مطرح ارائه می دهد و شما می توانید با دوره های آموزشی سهمیران، سطح مهارت خود را بسیار بالا ببرید.

ثبت نام در بهترین سایت آموزش بورس

ثبت نام در سایت های آموزش بورس کار دشواری نیست اما مسئله اصلی پیدا کردن سایتی مناسب و معتبر برای این کار است. یکی از بهترین سایت هایی که شما می توانید در آن ثبت نام کنید تا بتوانید به طور کامل از خدمات آن بهره مند شوید ، سایت سهمیران است. سایت سهمیران به آدرس https://sahmiran.com/ مدت زمانی طولانی است که در زمینه اموزش، تحلیل و اخبار بورس فعالیت دارد و می تواند بهترین ها را به شما ارائه دهد.

برای ثبت نام در سایت سهمیران کافی است وارد این سایت شوید و روی ثبت نام در بالا کلیک کنید. پس از آن کافی است تا ایمیل و گذرواژه دلخواه خود را وارد نمایید تا ثبت نام شما انجام شود.

زمانی که کار ثبت نام تمام شد شما به همه خدمات سایت سهمیران دسترسی خواهید داشت.البته در حالت عادی و بدون ثبت نام هم شما میتواند از اکثر خدمات و مقالات این بهترین سایت اموزش بورس استفاده کنید اما ثبت نام کار شما را کامل می کند.

سهمیران: بهترین سایت آموزش بورس

اگر دنبال سایتی عالی و در واقع بهترین سایت آموزش بورس هستید حتما سری به سهمیران بزنید. سهمیران به عنوان شعبه ای از کارگزاری حافظ سالهاست که در حال آموزش مسائل بورس به افراد علاقمند می باشد. این سایت، آموزش های بی نظیری را به افراد ارائه می دهد و دوره های آموزشی بسیار خوبی را به صورت مجازی یا حضوری عرضه می کند که می تواند برای افرادی که دنبال سود در بورس هستند بسیار جذاب باشد.

ویژگی سهمیران اینست که برای همه قسمت های بورس، آموزش دارد. هر قسمتی که شما بخواهید روی آن متمرکز شوید برای شما آماده است. دوره های آموزشی تحلیل تکنیکال،دوره های آموزشی تحلیل بنیادی، دوره های آموزشی اختیار معامله، دوره های آموزشی از صفر تا صد بورس، دوره های آموزشی استراتژی معاملاتی، دوره های آموزشی بازار آتی، دوره های آموزشی صندوق های سرمایه گذاری و دوره های اموزیش تابلوخوانی همگی توسط سهمیران ارائه می شوند و این نشان دهنده جامع بودن آموزش های این سایت می باشد.

مزایا سایت سهمیران به عنوان بهترین سایت اموزش بورس

سایت سهمیران دارای مزایای زیادی است و برای همین یکی از بهترین سایت های آموزش بورس می باشد. در زیر به مزیت های این سایت عالی اشاره کرده ایم:

1.وجود انواع دوره های آموزشی:

همان طور که بالاتر گفته شد دوره های آموزشی متنوعی در سهمیران ارائه می شود و هر کس با توجه به دانش خود می تواند در انها شرکت کند. این دوره های آموزشی قیمت های بسیار مناسبی دارند و توسط اساتیدی مجرب و آگاه و حرفه ای تدریس می شوند.

2.وجود مقالات آموزشی متنوع:

در سهمیران، شما مقالات بسیاری را مشاهده می کنید که هر کدام از آنها درباره موضوعی توضیح داده شده اند. شما می توانید جواب تمام سوالهای خود درباره بورس را از مقالات این سایت دریابید.  سوالاتی مانند این که چگونه باید در یک کارگزاری ثبت نام کنید، چگونه باید از پلتفرم های معاملاتی استفاده کنید، چگونه باید کارگزاری خود را تغییر دهید، سهام عدالت چیست، تحلیل تکنیکال چیست، تاریخچه بورس ایران چیست، قانون عرضه و تقاضا چیست، چگونه باید مدیریت ریسک انجام دهیم، صندوق های سرمایه گذاری چیستند، روانشناسی بازار یعنی چه و بسیاری سوال دیگر همگی جوابشان در مقالات سهمیران است. در این سایت سعی شده است تا به زبانی ساده و قابل فهم برای همه توضیحات کاملی درباره مفاهیم و موضوعات بورس داده شود.

3.خبر رسانی دقیق:

در کنار مقالات و دوره های آموزشی، سهمیران اخبار مرتبط با بورس را هر روزه روی سایت خود منتشر می کند و با توجه به آنها تحلیل هایی را ارائه می دهد. تصمیمات مسئولان، اخبار مرتبط با شرکت ها ، اتفاقات مهم سیاسی-اقتصادی تاثیرگذار بر بورس و دیگر موارد همگی در سهمیران ارائه می شوند. یادتان باشد که بازار بورس به سرعت تحت تاثیر اخبار و اتفاقات کشور و جهان قرار می گیرد و برای همین است اطلاع دقیق از اخبار می تواند به تحلیل بهتر این بازار کمک کند.

4.ارائه تحلیل:

سهمیران در کنار اطلاع رسانی و آموزش، به شما تحلیل هم می دهد  و به شما می گوید که به سمت کدام سهام بروید و چه زمان دست از معامله بکشید. تحلیل سهام البته در کانال تلگرامی سهمیران بیشتر انجام می شود اما بهرحال در سایت نیز شما تحلیل هایی را مشاهده می کنید که برای شما مفید خواهند بود.

5.فعال در شبکه های اجتماعی:

یکی دیگر از خوبی های بهترین سایت اموزش بورس سهمیران اینست که در شبکه های اجتماعی نیز حضوری فعال دارند. سهمیران در اینستاگرام و تلگرام به آدرس @Sahmiran_ir فعالیت دارد . در اینستاگرام این مجموعه دیدئوهای آموزشی و تحلیلی بسیار خوبی قرار می دهد و در تلگرام نیز به  اطلاع رسانی و تحلیل سهم ها می پردازد. سهمیران در شبکه های اجتماعی اطلاعات بسیار خوبی را به علاقمندان می دهد و افراد می توانند از تحلیل ها و اطلاعات آن استفاده خوبی کنند. از طریق این شبکه ها هم شما می توانید سوالات و پیشنهادات خود را به سهمیران ارائه دهید.

6.پشتیبانی بسیار خوب:

شما می توانید به راحتی با مجموعه پشت این سایت تماس بگیرید و سوالات خود را بپرسید.این مجموعه در سریعترین زمان ممکن به سوالات و تماس های شما پاسخ می دهد . شما می توانید سوالات خود درباره دوره های آموزشی و پکیج های آموزشی را بپرسید و جواب آنها را دریافت کنید.

7.وجود اساتید مجرب و متخصص:

دوره های آموزشی و نیز مطالب سایت سهمیران، توسط کارشناسانی مجرب و آگاه ارائه شده است که خود سالهاست در زمینه بورس فعالیت می کنند و در نتیجه می توانند به بهترین شکل مسائل بورس را به افراد تازه کار آموزش دهند. اساتید سهمیران به خوبی می توانند جوانب مختلف بورس و نکات معاملاتی را به زبانی ساده توضیح دهند تا هر گونه فردی با هر سطح سواد بتواند آنها را درک کند. بنابراین یکی دیگر از مزیت های سهمیران،به کار گیری اساتید حرفه ای در زمینه بورس است که از به روزترین دانش و اطلاعات برای تحلیل و آموزش بورس استفاده می کنند.

با وجود این همه ویژگی خوب ، بدون شک سهمیران یکی از بهترین سایت های اموزش بورس است که می تواند مورد استفاده افراد علاقمند به این بازار پرنوسان قرار گیرد. سهمیران می تواند شما را به سطحی از مهارت برساند که بتوانید از این بازار سود خوبی بدست آورید و به خوبی دست به تحلیل بزنید.سهمیران گزینه ای بسیار عالی برای شما خواهد بود.

مشاوره بورس تلفنی
چت آنلاین با کارشناس بورس
Send via WhatsApp