ورود و ثبت نام

چرا بورس مثبت شد؟

در حالی که بازار سهام در دو روز اول هفته سیر نزولی چشم‌گیری را تجربه کرد همانطور که پیش‌بینی شده بود امروز شاخص کل بازار سهام در نوبت دوم معاملات سیر نزولی را از سر گذراند و مثبت شد. محمد خبری‌زاد، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز در رابطه با دلایل مثبت شدن شاخص بازار سهام […]

در حالی که بازار سهام در دو روز اول هفته سیر نزولی چشم‌گیری را تجربه کرد همانطور که پیش‌بینی شده بود امروز شاخص کل بازار سهام در نوبت دوم معاملات سیر نزولی را از سر گذراند و مثبت شد.

محمد خبری‌زاد، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز در رابطه با دلایل مثبت شدن شاخص بازار سهام گفت: افت قیمتی که در چند روز اخیر شاهد بودیم باعث جذابیت قیمت سهم‌ها در بازار شد، همچنین افزایش قیمت دلار به کانال بالای ۲۳ هزار تومان و حمایت‌هایی که بعضی از نهادهای حقوقی بزرگ از بازار انجام دادند تا حدودی اطمینان را به بازار بازگرداند.

این کارشناس بازار سرمایه در رابطه با اینکه آیا سیر صعودی شاخص بورس ادامه‌دار است؟ گفت: اینکه بخواهیم نظر بدهیم که بازار مثبت می‌ماند یا نه نیازمند کمی صبر است. معاملات دو سه روز آینده نشان دهنده ادامه سیر صعودی خواهند بود، اگر ارزش معاملات به همین صورت فعلی یعنی حدود ۱۵ تا ۲۰ هزار میلیارد تومان باشد و بازار تا آخر هفته روند خوبی را طی کند، می‌شود گفت که بازار روند نزولی را از سر گذرانده است.

وی در پایان افزود: به نظر من حجم معاملانی نشان دهنده این است که روند معاملات سیر نزولی را از سر گذرانده اما باز هم باید تا آخر این هفته صبر کرد.

شما این فرصت را دارید، با تکمیل فرم زیر، قبل از انتخاب دوره آموزشی مناسب خود، از مشاوره رایگان کارشناسان آموزشی مجموعه سهمیران استفاده نمائید.

  مشاوران آموزشی
  سهمیران

  پاسخگوی شما هستند

  omidlog@gmail.com

  

  نظرات

   پاسخی بگذارید

  مشاوره بورس تلفنی
  چت آنلاین با کارشناس بورس
  Send via WhatsApp