ورود و ثبت نام

از کجا سهام بخریم؟

افرادی که در بورس سرمایه گذاری می کنند مدام به دنبال سود بیشتر از سهام هستند و بنابراین، یکی از سوالاتی که مدام پرسیده می شود این است که باید از کجا و چگونه سهام بخریم؟ همه افراد دنبال سهامی هستند که سود بیشتری به آنها بدهد برای همین یکی از مهمترین سوالاتشان درباره این است که چگونه باید سهام خرید. با ما همراه باشید تا در این مقاله به این سوال جواب دهیم.

شما به دو روش عمده می توانید سهام بخرید.

روش اول خرید سهام

روش اول این است که خودتان یک کارگزاری پیدا کنید، کد بورسی تان را هم دریافت کنید و سپس شروع به معامله کنید. شما در این روش می توانید هر سهامی که دوست دارید را به راحتی خریداری کنید و هر زمانی هم که تشخیص دادید آن را بفروشید. این روش دارای مزایا ومعایبی برای اشخاص سرمایه گذار می باشد.

یکی از مزیت های این روش اینست که شما کارمزدهای معاملاتی کمتری را می پردازید و بنابراین هزینه معامله کردن برای شما پایین است. مزیت دیگر این است که همه چیز در اختیار شماست. شما روی خرید و فروش سهام خود کنترل کامل دارید و هر زمان که دلتان بخواهد می توانید سهمی را بخرید یا آن را بفروشید.

معایب این روش هم اینست که شما باید بتوانید خودتان مسائل بورس را تحلیل کنید و در معامله کردن به سطح مهارت خوبی برسید. در واقع شما باید سطح آموزش خود را بالا ببرید و بتوانید سهام خود را مدیریت کنید. اگر وقت و حوصله یادگیری را دارید و سرمایه هنگفتی هم در بازار بورس ندارید، این روش برای شما بسیار خوب است و می تواند شما را به سود خوبی برساند.

یادتان باشد که چون خودتان در حال مدیریت سبد بورسی هستید، پس همه مسئولیت آن هم با  شماست و ضرر و سود آن نیز به طور کامل بر گردن خودتان است.

روش های خرید سهام

روش دوم خرید سهام

روش دوم این است که پول خود را به شرکت های سرمایه گذاری معتبر بسپارید. در دنیا شرکت های بسیاری وجود دارند که با پول مردم در بازارهای مالی سرمایه گذاری می کنند. از جمله افراد مشهوری که دارای شرکت های سرمایه گذاری هستند می توان به “وارن بافت”، “ونگارد” و “ری دالیو” اشاره کرد. این شرکت ها با سرمایه مردم در بازارهای سرمایه به معامله می پردازند و سود آن را به سرمایه گذاران پرداخت می کنند. شرکت ها و گروه های سرمایه گذاری از تیم های مجرب و متخصصی تشکیل شده اند که می توانند به خوبی پول شما را مدیریت کنند و با تحلیل های مناسب خود، برای شما معاملات بسیار خوبی را انجام دهند.

در ایران هم شرکت های سرمایه گذاری معتبر و خوبی وجود دارند که می توانند به افراد برای کسب سود در بازار متلاطم بورس کمک کنند. اگر شما جزء افرادی هستید که وقت یادگیری مسائل بورس را ندارید یا حوصله آن را ندارید می توانید پول خود را به شرکت های سرمایه گذاری بسپارید. اگر شرکت سرمایه گذاری دارای اعتبار و سابقه خوبی باشد، شما دیگر از بابت سود مناسب در بازار بورس دغدغه ای نخواهید داشت.

هم چنین اگر شما سرمایه زیادی دارید که ریسک ضرر شما را بالاتر می برد، استفاده از شرکت های سرمایه گذاری گزینه بسیار مناسبی می باشد.

مثال

برای مثال اگر شما 2 میلیارد تومان پول در بورس داشته باشید و در یک روز 5 درصد ضرر کنید، ضرر شما برابر خواهد بود با 100 میلیون تومان اما فردی که 20 میلیون تومان در بورس سرمایه گذاری کرده باشد، با 5 درصد ضرر تنها 100 هزار تومان ضرر خواهد کرد.

این یعنی اگر شما با سرمایه زیاد در بورس متحمل ضرر شوید، مقدار زیادتری پول از دست خواهید داد و بنابراین باید در معاملات خود بسیار دقیق تر باشید. در اینجاست که شرکت های سرمایه گذاری معتبر می توانند با تخصص خود به کمک افراد سرمایه گذار بیایند.

روش های خرید سهام

نکات سپردن سرمایه به شرکت های سرمایه گذاری

اگر می خواهید که پول خود را به شرکت های سرمایه گذاری بسپارید، باید به دو نکته مهم توجه کنید و حتما آنها را لحاظ کنید.

1.از قانونی بودن و اعتبار شرکت سرمایه گذاری مطمئن شوید: خیلی از شرکت های سرمایه گذاری ثبت قانونی نشده اند و اعتبار چندانی ندارند و به همین دلیل ممکن است پول و سرمایه شما را به باد بدهند. شما باید به خوبی سابقه و رزومه یک شرکت سرمایه گذاری را بررسی کنید، سبد آنها را ببینید و به خوبی عملکرد شرکت را بررسی کنید. بعد از همه این کارها اگر دیدید که همه چیز خوب است و شرکت هم قانونی است به آنها اعتماد کنید و  پول خود را به آنها بسپارید.

2.شرکت های سرمایه گذاری از شما هزینه دریافت می کنند: شما باید به این نکته توجه داشته باشید که کارمزد و هزینه شرکت های سرمایه گذاری از کارگزاری ها بیشتر است. شرکت های سرمایه گذاری بابت نگهداری و سوددهی به شما یک هزینه سالیانه را از شما دریافت می کنند. حتما پیش از انتخاب یک شرکت، کارمزد آن را ببینید و آن را با شرکت های دیگر مقایسه کنید و سپس بهترین گزینه را انتخاب کنید.

باز هم می گوییم که اگر وقت و حوصله مطالعه مسائل بورس را ندارید و یا سرمایه کلانی را در اختیار دارید، شرکت های سرمایه گذاری معتبر روش بسیار خوبی برای کسب سود در بازار پرنوسان بورس می باشند.

ما به عنوان مجموعه ای متخصص و با تجربه در سرمایه گذاری بورس در کنارتان هستیم تا به شما کمک کنیم. اگر دوست دارید تا سرمایه گذاری مطمئنی در بورس داشته باشید می توانید از مشاوره و کمک ما بهره بگیرید. مطمئن باشید که این اعتماد به سود شما خواهد بود.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵

نظراتدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره بورس تلفنی
چت آنلاین با کارشناس بورس
Send via WhatsApp