ورود و ثبت نام

درست است که در بازار بورس، انواع اوراق بهادار خرید و فروش می شوند اما همه ما آن را به عنوان بازار سهام می شناسیم چون مهم ترین و بیشترین چیزی که در آن خرید و فروش می شود، سهام شرکت ها می باشد. شرکت ها از طریق عرضه سهام خود به بازار بورس به دنبال رسیدن به اهداف مالی خود هستند. برای سود در بازار فارکس ، افراد باید به خوبی خرید و فروش سهام را انجام دهند.

آنها باید به خوبی و با دقت کافی دست به معامله در بورس بزنند تا بتوانند بیشترین سود را از این بازار پرنوسان به دست آورند. در این مقاله 3 اصل مهم در فروش سهام برای شما توضیح داده شده است که می تواند برای شما مفید باشد.

خرید و فروش سهام در بورس

در بازار بورس، مهم ترین فعالیت خرید و فروش سهام می باشد. در هر دوی این کارها باید افراد حواسشان را جمع کنند. برای خرید یک سهم در بورس، شما ابتدا باید وارد  پلتفرم معاملاتی کارگزاری خود شوید و سپس روی سهام مورد نظر خود را پیدا کرده و روی دکمه سبزرنگ “خرید” کلیک کنید. برای فروش یک سهم نیز کافی است تا سهم مورد نظر خود را از سبدتان انتخاب کنید و سپس روی دکمه قرمز رنگ “فروش” کلیک کنید و آن را به فروش برسانید.

پلتفرم های معاملاتی اردر خرید یا فروش را به هسته ارسال می کنند و درخواست شما ثبت می شود.

سه اصل مهم در فروش سهام

فروختن سهام در بورس در دو حالت اتفاق می افتد: فرد سود مناسبی بدست آورده است و حالا می خواهد با فروش سهم، سود خود را نقد کند ، فرد می خواهد با فروش هر چه زودتر سهم از ضرر بیشتر خود جلوگیری کند. در زیر ما می خواهیم برای شما سه اصل مهم در فروش سهام را ذکر کنیم:

1.زمان مناسب را برای فروش سهام انتخاب کنید:

یکی از مهم ترین اصولی که باید به آن توجه کنید این است که چه زمانی بفروشید. در هنگامی که در سود هستید و می خواهید کار فروش سهم مورد نظر خود را انجام دهید باید به شیوه ای عمل کنید که بیشترین سود نصیب شما شود.

برای این کار شما باید با تحلیل مناسب خود بدانید که نقطه اوج سهم شما چه زمانی است تا بتوانید آن را کمی پیش از سقوط دوباره قیمت بفروشید. به همین دلیل است که افراد حرفه ای بیشتر از بقیه در بازار سهام سود می کنند. آنها با تحلیل های بهتر و تجربه های بیشتر خود به خوبی اوج قیمت یک سهم را می دانند و با فروش آن در اوج بیشترین سود را به جیب می زنند. استراتژی در کف قیمت بخرید و در اوج بفروشید همواره باید مد نظر شما باشد.

اما اگر در حال ضرر می خواهید سهمی را بفروشید باید طوری عمل کنید که کمترین ضرر عایدتان شود. برای مثال اگر دیدید سهمی 10 درصد به شما ضرر زده است و با تحلیل های خود می دانید این سهم به ضرر 50 درصدی هم خواهد رسید باید بلافاصله آن را بفروشید و به سراغ سهام بهتر بروید. اما اگر می بینید سهمی که حالا در 10 درصد ضرر قرار دارد اما نهایتا تا 20 درصد ضرر خواهد رفت اما دوباره برخواهد گشت بهتر است از فکر فروش آن بیرون بیایید. به درستی همه چیز را ارزیابی کنید تا بتوانید از این بازار پرنوسان، بیشترین بهره ببرید.

برای این که بدانید چه زمانی سهام خود را بفروشید باید دارای قدرت تحلیل باشید. در بازار سهام شما می توانید از تحلیل های تکنیکال و فاندامنتال برای تحلیل آینده یک سهم استفاده کنید و در نتیجه زمان مناسب فروش را مشخص کنید.

2.ریسک موجود در سهم:

سهامی را که دارای ریسک های بالاتری هستند زودتر بفروشید. در بازار بورس، بعضی سهم ها دارای ریسک بیشتری نسبت به بقیه هستند و برای همین در صورت ضرر دادن شما می توانید آنها را برای فروش زودتر از بقیه در نظر داشته باشید.

منظور از ریسک بالاتر این است که سهامدار نسبت به آنها احساس خطر بیشتری می کند و دلهره و ترس بیشتری نسبت به آنها دارد چون می داند که احتمال ضرر آنها از بقیه بیشتر است. در هنگام فروش سهام، چنین سهم هایی را در اولویت قرار دهید.

در بورس، برخی شرکت ها کاملا درست و حرفه ای عمل می کنند. آنها EPS خود را به طور مشخص اعلام می کنند، در طرح های توسعه و افزایش سرمایه سهم صادقانه عمل می کنند و در قیمت خود دستکاری نمی کنند و بنابراین خیال سهامدار از بابت آنها راحت است و می تواند به راحتی به آنها اعتماد کنید. سهم این شرکت ها برای فروش در اولویت نیستند.

در سوی دیگر ماجرا اما شرکت هایی وجود دارند( که تعداد آنها اندک هم نیست) به راحتی در EPS دستکاری می کنند، در قیمت سهم دست می برند تا سهامداران را متضرر کنند و خودشان بیشترین سود را ببرند . سهام این شرکت ها هنگام فروش در اولویت هستند و شما باید سعی کنید تا سود یا ضرر آنها به حد مشخصی رسید خودتان را از دست آنها خلاص کنید(مخصوصا در مورد سود باید بیشتر مواظب باشید چون شما در حال سود کردن دوست ندارید دست به فروش بزنید اما یادتان باشد که شما سهام با ریسک بالا دارید).

3.مشورت گرفتن از افراد متخصص:

خیلی از اوقات، تصمیم گیری در مورد فروش سهام، کار سختی است بنابراین شما نیاز دارید تا با مشورت گرفتن از افراد متخصص در زمینه بورس بهترین تصمیم را بگیرید.

افراد متخصص و آگاه به دلیل دانش و تجربه ای که دارند می توانند به خوبی به شما نشان دهند که کدام سهام را برای فروش در نظر داشته باشید و کدام سهم را در چه زمانی بفروشید. مشورت گرفتن از افراد متخصص در بورس واقعا گزینه ای عالی است چون شما با این کار هم دانش و تجربه خود را بالا می برید و هم خواهید دانست که چه کاری باید انجام دهید.

از مشورت با افرادی که تخصصی در بازار بورس ندارند و مانند خودتان اطلاع اندکی دارند پرهیز کنید و بر اساس حرف های آنان دست به فروش سهام یا خرید نزنید. یادتان باشد که تجربه در بازار بورس می تواند بسیار تعیین کننده باشد.

افراد باتجربه در بورس، انواع بالا و پایین شدن ها را در این بازار دیده اند و برای همین است که می توانند در شرایط مختلف به شما کمک کنند. برای فروش سهام اصلا عجله نکنید و با مشورت گرفتن از افراد مجرب و آگاه بهترین تصمیم را بگیرید.

نتیجه گیری

فروختن سهام بر اثر هر دلیلی که باشد، باید طبق اصول و آگاهی و تحلیل انجام شود. برای فروش سهام شما باید در بهترین زمان آنها را بفروشید. شما باید برای سود بیشتر، سهم خود را در اوج بفروشید و در هنگامی که در ضرر هستید با اولین ضرری که مطمئن هستید که به این زودی ها برگشت ندارد باید سهم خود را بفروشید.

برای این کار شما نیاز دارید تا قدرت تحلیل خود را بالا ببرید. در بازار بورس، دو نوع تحلیل وجود دارد که می تواند به شما برای پیش بینی روند یک سهم کمک کنید.

تحلیل مهم تر، تحلیل تکنیکال است که به خوبی روند تغییرات را با توجه به الگوهای مختلف بررسی می کند و می تواند به خوبی به شما نشان دهد که چه زمانی باید دست به فروش بزنید. تحلیل دیگر هم تحلیل بنیادی است که با بررسی عوامل اقتصادی مهم بر قیمت یک سهم بررسی می کند که ارزش ذاتی یک سهم چقدر است. بنابراین هر دوی این تحلیل ها می توانند در فروش سهام به شما کمک کنند و به شما نشان دهند که چه زمانی باید یک سهم را بفروشید.

در بورس، همواره سهام با ریسک بالاتر را در اولویت فروش بگذارید و هم چنین برای فروش سهام خود با افراد خبره و باتجربه در این بورس مشورت کنید و نظر آنها را آگاه شوید تا تصمیم بهتری را اتخاذ کنید.

سهمیران

مجموعه سهمیران، سالهاست که در حال آموزش مسائل بورس است و همین موضوع باعث شده است تا تخصص را در کنار تجربه گرد هم جمع کند.

سهمیران شعبه ای از کارگزاری حافظ است که خود یکی از بهترین کارگزاری های کشور است. افراد بسیار زیادی روزانه معاملات خود را از طریق پلتفرم معاملاتی کارگزاری حافظ جلو می برند و دست به خرید و فروش سهام می زنند. بدون شک کارگزاری حافظ یکی از بهترین سیستم های معاملاتی را ارائه می دهد و همواره رضایت مشتریان خود را در نظر می گیرد.

آموزش دیدن مفاهیم و مسائل بورس برای موفقیت در آن الزامی است و برای همین است که سهمیران، دوره های آموزشی بسیار خوبی را برگزار می کند تا نگاهی تحلیلی و عمیق را به علاقمندان بورس ببخشد.

سهمیران مرحله به مرحله افراد را آموزش می دهد و سطح معلومات و آگاهی و درک آنها را از بورس بیشتر می کند. در پایان دوره های آموزشی سهمیران، افراد به یک معامله گر ماهر تبدیل شده اند و حالا دیگر می توانند با تحلیل و استفاده از اندیکاتورها بهترین معاملات را برای خود انجام دهند و سود خوبی را از این بازار پرنوسان نصیب خود کنند. یادتان باشد که علم و آگاهی پایه موفقیت هر کار و تجارتی می باشد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
مشاوره بورس تلفنی
چت آنلاین با کارشناس بورس
Send via WhatsApp