ورود و ثبت نام

بازار بورس، امسال حسابی مورد توجه است و افراد زیادی در امسال و پارسال سرمایه خود را وارد این بازار کرده اند تا بتوانند سود مناسبی از آن ببرند. برای همین است که پیش بینی بورس اهمیت زیادی دارد و افرادی که بتوانند پیش بینی هر چه بهتری داشته باشند مطمئنا سود بیشتری خواهند کرد. در این مقاله سعی شده است تا پیش بینی بورس در دی ماه 99 به صورت کلی برای شما بیان شود.

بورس در آذرماه

قبل از آن که به پیش بینی بورس در دی ماه 99 بپردازیم بیایید نگاهی به ماه قبل بیندازیم تا ببینیم که روند بورس چگونه بوده است. در ماه قبل بورس هر چند که نوسان زیادی نداشت اما توانست روندی صعودی داشته باشد و اتفاقات خوبی برای آن رخ داد.

شاخص کل در ماه قبل توانست به نزدیکی 1 میلیون و 500 هزار واحدی نزدیک شود اما نتوانست از آن عبور کند و دوباره نزول کرد. در ماه آذر، بازار بورس شاهد این بود که دوباره حجم پول وارد در آن آرام آرام افزایش می یابد و همین باعث شد تا اعتماد به این بازار زیادتر شود. به طور کلی بازار بورس در آذرماه روندی صعودی داشت و بیشتر سهم ها توانستند افزایش قیمت داشته باشند.

این موضوع نشان می دهد که بازار اصلاح شدید خود را پشت سر گذاشته است و حالا نوبت آن است تا دوباره مسیر صعودی خود را به صورت پیوسته شروع کند.

بورس در دی ماه

می توان گفت که بازار بورس در دی ماه هم همین مسیر مشابه ماه قبل را سپری خواهد کرد و آرام آرام به مسیر صعودی خود ادامه خواهد داد. برای پیش بینی بورس در دی ماه 99 باید گفت که چند عامل در رشد بورس موثر هستند :

1.سهام بزرگ و پیشرو:

در بازار بورس ایران و حتی دنیا، سهامی وجود دارند که آنها را سهم های بزرگ و به اصطلاح لیدر می نامند. این سهم ها حجم معاملات بسیار بزرگی دارند و در صورتی که سبز باشند پالس مثبتی به بازار می فرستند و در صورتی که منفی باشند بقیه بازار را هم قرمز خواهند کرد. سهامی چون سهام بانک ها، سهام خودرو و پتروشیمی و فولاد از جمله سهم های لیدر و پیشرو محسوب می شوند. در طی مدت اخیر سهام بزرگ بازار بورس ایران دوباره حرکت صعودی خود را آغاز کرده اند و این می تواند پالس خوبی برای یک بازار رو به رشد باشد.

2.ورود پول هوشمند به بازار:

پول هوشمند پولی است که در اختیار سرمایه داران عمده قرار دارد ورود آن به یک سهم می تواند باعث تغییرات زیاد در قیمت آن شود. پول هوشمند در واقع پول جریان ساز و رشددهنده است که می تواند باعث سودآوری سهام شود. ما در ماه قبل شاهد ورود پول های هوشمند به بازار بورس بودیم و اگر این روند در دی ماه هم ادامه داشته باشد مطمئنا سهم های زیادی در بازار رشد خواهند کرد و این به رشد شاخص و بازار کمک زیادی خواهد کرد.

3.جو روانی حاکم بر بازار بورس:

همان طور که شما خوب می دانید جو روانی، یکی از عوامل مهم در بازارهای مالی است. زمانی که بر یک بازار التهاب حاکم باشد این بازار نمی تواند رشد مناسبی را از خود نشان دهد. پس از آن ریزش سنگین حالا دوباره جو حاکم بر بازار بورس بهتر شده است و  این می تواند به روند صعودی بازار بورس کمک کند. بخشی از این جو روانی به دلیل انتخابات آمریکا و بخشی دیگر به خاطر رشد دوباره بازار بورس می باشد.

پیش بینی بورس در دی ماه 99

حالا اما چه انتظاری برای بازار بورس در دی ماه می رود؟ برای این ماه باید بگوییم که شاخص، مقاومت 1 میلیون و 500 هزار واحدی را در ابتدا روبروی خود دارد. پیش بینی بورس در دی ماه 99 از نظر ما این است که شاخص از این مقاومت عبور کند و به خوبی بتواند به سمت مقاومت های بعدی حرکت کند.

انتظاری که ما داریم این است که در روزهای آتی، سهام شاخص ساز بتوانند رشد خوبی از خود نشان دهند و باعث شوند تا شاخص با قدرت خوبی از مقاومت 1 میلیون و 500 هزار واحدی عبور کند و به سمت مقاومت های بعدی برود. کف سازی های مناسب برای شکستن مقاومت تشکیل شده است و با حرکت قوی شاخص سازها مقاومت بعدی به خوبی شکسته خواهد شد.

در این ماه مواظب سهم های کوچک باشید و به محض آن که مشاهده کردید پول هوشمند در حال خارج شدن از آن می باشد آنها را بفروشید چون اگر وارد صف فروش شوید دیگر فروختن آنها دشوار خواهد بود . هم چنین به خوبی سهام بزرگ را زیر نظر داشته باشید تا بتوانید به موقع وارد آنها شوید.

مدیریت ریسک در بورس

در زمان های این چنینی که شما مطمئن نیستید اوضاع بازار بورس چگونه خواهد بود بهتر است به بهترین شکل ریسک معاملات خود را مدیریت کنید. برای چنین کاری شما باید موارد زیر را رعایت کنید:

1.داشتن یک استراتژی مشخص:

استراتژی های مختفی برای بورس وجود دارد که شما می توانید از آنها برای معاملات کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت و یا نوسان گیری استفاده کرد. استراتژی داشتن یعنی شما می دانید چه می کنید.

2.در نظر گرفتن بدترین نتایج ممکن:

همواره بدترین نتیجه ممکن را در نظر بگیرید و حداکثر ضرر خود را محاسبه کنید تا بتوانید با توجه به آن معاملات بهتری را انجام دهید.

3.کنترل هیجانات و احساسات:

در شرایطی که بازار نوسان دارد و وضعیت صعودی کامل ندارد با هر منفی و قرمز شدن ممکن است افرادی هیجانی عمل کنند و ضرر ببینند. شما باید بتوانید احساسات خود را مدیریت کنید تا در شرایط بد بتوانید تصمیمات درست و عاقلانه ای بگیرید.

4.تحلیل مناسب:

یکی از مهم ترین عوامل سود و مدیریت ریسک در بازار بورس این است که شما قدرت تحلیل خوبی داشته باشد. زمانی که بتوانید بازار و سهم های گوناگون را تحلیل کنید دیگر نگرانی خاصی نخواهید داشت چون می دانید که چه زمانی وارد یک سهم شوید و چه زمانی از آن خارج شوید. شما با تحلیل درست قادر خواهید بود تا روند بازار و تغییرات آن را تحلیل کنید و بدانید که روی چه سهم هایی باید سرمایه گذاری کنید و از چه سهم هایی باید پرهیز کنید. تحلیل های تکنیکال، بنیادی و استفاده از اندیکاتورها می توانند به شما کمک کنند تا به فهم بسیار خوبی از مسیر بازار بورس برسید و سود بسیار خوبی را نصیب خود کنید.

نتیجه گیری پیش بینی بورس در دی ماه 99

درست بودن پیش بینی بورس در دی ماه 99 برای بازار بورس هیچ وقت نمی تواند 100 درصد باشد چون اتفاقات سیاسی و اقتصادی به سرعت روی بورس تاثیر می گذارند و شما به خوبی می دانید که این روزها چقدر اتفاقات مختلفی در حال وقوع است.

برای پیش بینی بورس در دی ماه 99 می توان گفت که شاخص کل از مقاومت 1 میلیون و 500 هزار واحدی عبور خواهد کرد و به سمت مقاومت های بعدی حرکت می کند. سهم های شاخص ساز در این ماه رشد خوبی خواهند کرد پس حتما روی آنها سرمایه گذاری مناسبی انجام دهید. یادتان باشد که همه این کارها را با تحلیل انجام دهید.

حواستان به پول های هوشمند باشد و اگر پول هوشمند وارد سهم های کوچک شدند حتما روی آن سهم ها سرمایه گذاری کنید. سهامی چون فولاد، پتروشیمی و سهام کشاورزی در این ماه سهام خوبی برای سرمایه گذاری هستند. روند کلی بورس در دی ماه مثبت خواهد بود اما آرام پیش خواهد رفت.

سهمیران

اگر دوست دارید تا بتوانید سهم های مختلف را تحلیل کنید و به خوبی با همه جوانب بورس آشنا شوید حتما سهمیران گزینه مناسبی برای شما خواهد بود.

مجموعه سهمیران که شعبه ای از کارگزاری حافظ است سالهاست که در زمینه آموزش و تعلیم مسائل بورس به افراد علاقمند فعالیت می کند و به اشخاص یاد می دهد که چگونه در بازار پرنوسان بورس به سود برسند.

کارگزاری حافظ، یکی از برترین کارگزاری های کشور است که سالهاست در حال خدمت رسانی به افراد است و پلتفرم بسیار خوبی را به افراد برای خرید و فروش سهام ارائه می کند.

سهمیران دوره ها و کلاس های آموزشی بسیار خوبی برگزار می کند که در آن از صفر تا صد بورس را آموزش می دهد. در این دوره ها افراد در ابتدا با تاریخچه بورس در جهان و ایران آشنا می شوند و سپس مفاهیم اساسی بورس مانند نماد، ترازنامه، سود تقسیمی، شاخص کل و دیگر مفاهیم برای آنها به خوبی شرح داده می شود. در مرحله بعد به فرد یاد داده می شود که چگونه با پلتفرم معاملاتی یک کارگزاری فعالیت کند و نکات لازم برای خرید و فروش را به او آموزش می دهند.

تحلیل در سهمیران

در مهم ترین مرحله به افراد یاد داده می شود که چگونه سهم های مختلف را تحلیل کنند. تحلیل های بنیادی و تکنیکال به خوبی و با انواع مثال ها به افراد آموزش داده می شوند و نحوه استفاده از اندیکاتورهای مهم و مختلف به معامله گران یاد داده می شود.

علاوه بر همه این ها، مدیریت ریسک و استراتژی های معاملاتی نیز به افراد اموزش داده می شود و تجربیات مهمبرای معامله گری در بازار بورس به آنها گفته می شود. با سهمیران افراد به طور کامل با بورس آشنا شده و می دانند که چگونه باید در آن حرکت کنند.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
مشاوره بورس تلفنی
چت آنلاین با کارشناس بورس
Send via WhatsApp