ورود و ثبت نام

پیش بینی سهم ثتوسا

نمادهای زیادی در بورس وجود دارند که هر کدام نشان دهنده یک شرکت بورسی هستند و هر کدام از این نمادها توسط عده ای از سهامداران خریده شده است. همه به دنبال سود بیشتر در بورس هستند بنابراین دوست دارند تا بدانند رفتار سهم ها در آینده چگونه خواهد بود. یکی از این سهم ها، سهم ثتوسا می باشد . در این مقاله به پیش بینی سهم ثتوسا پرداخته شده است.

مدرس: حمیدرضا رضایی، سلمان یزدانی
تعداد جلسات: 5
مبلغ دوره: 750 هزار تومان
ثبت نام دوره

1,000,000 تومان 750,000 تومان

  • 544 تعداد شرکت‌کنندگان
  • 0 تعداد دیدگاه‌ها

مدرس: سلمان یزدانی
تعداد جلسات: 3
مبلغ دوره: 450 هزار تومان
ثبت نام دوره

450,000 تومان

  • 415 تعداد شرکت‌کنندگان
  • 0 تعداد دیدگاه‌ها

مدرس: سلمان یزدانی
تعداد جلسات: 3
مبلغ دوره: 350 هزار تومان
ثبت نام دوره

350,000 تومان

  • 258 تعداد شرکت‌کنندگان
  • 0 تعداد دیدگاه‌ها

سهم ثتوسا

همان طور که می دانید حرف ث در ابتدای یک سهم نشان دهنده شرکتی است که در زمینه املاک و ساختمان سازی فعالیت می کند. ثتوسا در واقع نماد شرکت توسعه و عمران استان اردبیل است که در سال 1395 وارد بازار بورس شد و در ابتدا مانند همه عرضه های اولیه قیمت پایینی داشت اما آرام آرام قیمت آن مانند بسیاری از سهم های دیگر در این بازار رشد کرد و تونست به قیمت بالایی برسد.

گذشته سهام ثتوسا

همان طور که گفته شد این سهم الان چندین سال است که در بازار بورس حضور دارد و در حال بالا و پایین شدن است. بالاترین قیمتی که این سهم گروه ساخت و ساز داشت قیمت بالای 9000 تومان بود که برای افرادی که سهامدار آن بودند بسیار خوب بود و سود بسیار خوبی برایشان محسوب می شد.

این سهم با قیمت کمتر از 50 تومان شروع کرد و تا سال 98 رشد آرام و روبه رشدی را تجربه می کرد. در پایان سال 97 قیمت این سهم به بالای 500 تومان رسید و به 10 برابر قیمت رسیده بود. رشد سریع تر این سهام از سال 98 و با آمدن نقدینگی بیشتر به سمت بازار بورس شروع شد و تا پایان سال 98 قیمت این سهم به بالای 2000 تومان می رسد.

در سال 99 که رشد بازار بورس سرعت گرفت این سهم هم توانست قیمت های بسیار بالایی را تجربه کند و سرانجام در 20 مرداد 1399 به قیمت 9200 تومان رسید که در نوع خود رشد بسیار خوبی محسوب می شد. مانند بسیاری از سهم های دیگر، این سهم نیز اوج قیمت خود را در مردادماه 99 ثبت کرد و پس از آن ریزش کرد. ریزش بورس در ماه مرداد باعث شد تا سهام ثتوسا نیز بسیار نزول کند و قیمت آن در عرض چند ماه به قیمت 5000 تومان رسید.

جالب است بدانید که این سهم حتی پس از رشد دوباره بورس از اواخر آبان نیز رشد خود را شروع نکرد و هم چنان قیمتش کاهش یافت و حالا در دی ماه قیمت این سهم به زیر 5000 تومان رسیده است و ضرر بسیاری را به سهامدارن آن وارد کرده است. به نظر می رسد که این سهم برای رشد دوباره به یک جرقه قدرتمند نیاز دارد.

تحلیل سهام ثتوسا

سهام تثوسا از لحاظ بنیادی وضعیت خوبی دارد و بدون شک برای کسانی که به دنبال سود بلندمدت هستند گزینه مناسبی محسوب می شود اما برای کسانی که دنبال سود کوتاه مدت هستند شاید این سهم چندان مناسب نباشد و  بخواهند تصمیم بگیرند تا از این سهم خارج شود.

این سهم در طول 6 ماه گدشته تنها 20 درصد سود داشته است که با وجود ریزش شدیدی که سود خیلی از سهم ها را منفی کرد بسیار خوب است اما در 1 ماه گذشته 24 درصد ضرر داشته است. جالب است که در طول یک ماه گذشته خیلی از سهام ها رشد داشته اند یا این که قیمتشان چندان تغییر نکرده است اما این سهم به دلایلی روندی نزولی داشته است اما با این وجود باز هم سود بلندمدت آن حفظ شده است که نشان از بنیاد خوب این سهم می دهد.

پیش بینی سهم ثتوسا

برای پیش بینی سهم ثتوسا می توان گفت که این سهم از لحاظ طولانی مدت قطعا سود بسیار خوبی برای سهامداران خود خواهد داشت و بدون شک به کسانی که به صورت بلندمدت می خواهند معامله کنند حتما از این سهم نگهداری کنند چون دیر یا زود این سهم حرکت خود را آغاز کرده است.

اما برای کسانی که معاملات کوتاه مدت انجام می دهند و دنبال سود زود هستند توصیه می شود که فعلا از این سهام مراقبت شود. درست است که این روزها روند این سهم نزولی است اما معاملات آن در این روزها آمادگی برای یک حرکت رو به بالا را نشان می دهد. حداقل تا سه هفته بعد از این سهم نگهداری کنید چون خبرهای خوبی از این سهم در راه است(البته اگر جو  روانی بازار خوب باشد و بر اثر فضای متشنج سیاسی خراب نشود). حالا دیگر اکثر فروشنده های این سهم پیاده شده اند و زمان مناسبی برای رشد پیدا کرده است.

اگر هم سهامدار آن نیستید می توانید منفی ها را به عنوان فرصت خرید ببینید و وارد آن شوید. یادتان باشد که سهم ثتوسا سهمی ارزشمند و بنیادی است و در طولانی مدت سود بسیار خوبی خواهد داشت. توصیه ما این است که به شکل بلندمدت به این سهم نگاه کنید و به مدت یکسال از آن نگهداری کنید تا مزد سهامداری خود را دریافت کنید.

نکات معامله گری در بورس

بازار پرنوسان بورس برای افرادی که بتوانند به خوبی معامله گری کنند می تواند سود بسیار خوبی داشته باشد. در زیر ما چند نکته از نحوه معامله گری در بورس را گوشزد می کنیم تا شما به خوبی از آنها استفاده کنید:

1.استراتژی معاملاتی داشته باشید:

شما باید برای معاملات کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت خود دارای استراتژی مناسب معاملاتی باشید و بدانید که چگونه دارید پیش می روید.

2.قدرت تحلیل داشته باشید: شما باید با آموزش دیدن، بتوانید از تحلیل های بنیادی و تکنیکال برای تشخیص موقعیت های خرید و فروش استفاده کنید. شما باید قادر باشید تا از اندیکاتورهای مختلف استفاده کنید تا نکات مهم برای معامله مناسب و نیز پیش بینی آینده یک سهم را استخراج کنید.

3.پول مناسبی را درگیر کنید: تنها زمانی پول زیادی را روی یک معامله بگذارید که از سود خود مطمئن باشید و بدانید که حتما سود خواهید کرد.

4.برای خود حد ضرر تعریف کنید: حد ضرر یعنی این که وقتی دیدید که قیمت یک سهم به پایین تر از قیمت مشخصی رسید که دیگر پس از آن برای شما ضرر زیادی خواهد داشت معامله را به پایین برسانید. برای کاهش ریسک معاملات خود حتما این کار را انجام دهید.

5.در مواقع منفی بازار،  به صورت پلکانی خرید انجام دهید: خرید پلکانی در بازار منفی یکی از بهترین کارهایی است که می توان انجام داد تا سود مناسبی را برای خود مهیا کرد.

نتیجه گیری

برای پیش بینی سهم ثتوسا باید گفت که افرادی که اهل سهامداری هستند حتما از این سهم نگهداری کنند چون دیر یا زو د حرکت این سهم شروع خواهد شد و به آنها سود خوبی خواهد رساند. از آن سو افرادی که اهل معاملات کوتاه مدت هستند و به امید سود سریع وارد این سهم شده اند باز هم کمی صبر کنند. به نظر می رسد که این سهم در حال پیاده کردن فروشنده هاست و به زودی حرکت صعودی خود را پس از مدت زیادی نزولی بودن شروع خواهد کرد. اگر کسی می خواهد وارد این سهم شود، می تواند به منفی ها به شکل فرصت خرید نگاه کند و به صورت پلکانی دست به خرید بزند تا ضرر متحمل نشود.

سهم ثتوسا از لحاظ بنیادی سهم ارزشمندی است و از لحاظ تکنیکال، نیز می توان گفت که اوضاع چندان بدی ندارد و باید به زودی حرکت صعودی خود را آغاز کند(البته اگر خبرهایی مانند خبر جنگ و دیگر مسائل جو کلی بازار را خراب نکند).

سهمیران

سهمیران به عنوان شعبه ای از کارگزاری حافظ سالهاست که در حال آموزش افراد می باشد تا بتوانند به بهترین شکل در بورس معامله انجام دهند و سود مناسبی را برای خود رقم بزنند. سهمیران دوره ها و کلاس های آموزشی بسیار خوبی را برای افراد برگزار می کند و در این دوره ها به افراد یاد می دهد که چگونه نگاهی تحلیلگرانه و مناسب به بازار پرنوسان بورس داشته باشند.

سهمیران در مراحل آموزشی خود ابتدا تاریخچه بورس در جهان و ایران را به اشخاص یاد می دهد تا آنها با کلیت این بازار آشنا شوند. در گام بعدی سهمیران به افراد ، مفاهیم و اصطلاحات اساسی بورس را یاد می دهد. برای مثال انواع نمادها برای اشخاص توضیح داده می شود و مفاهیمی چون ترازنامه، تابلوخوانی، کدال و دیگر موارد همگی برای آنها شرح داده می شود. در مرحله بعد کار با پلتفرم معاملاتی که آسان نیز می باشد به دانش آموزان یاد داده می شود .

تحلیل

در آخر و در مهم ترین مرحله هم تحلیل کردن به افراد در بورس آموزش داده می شود. تحلیل بنیادی و تحلیل تکنیکال هر دو به افراد شرکت کننده در دوره ها و کلاس ها آموزش داده می شود تا آنها بتوانند انواع سهم های بورسی را ارزیابی کنند و موقعیت های مناسب خرید و فروش را پیدا کنند. یادتان باشد که تحلیل کردن مهم ترین بخش معامله گری در بورس است و هر چقدر که تحلیل فردی قوی تر و بهتر باشد مطمئنا سود بیشتری هم خواهد برد.

در کنار این ها سهمیران به اشخاص یاد خواهد داد تا چگونه ریسک معاملات خود در بورس را به درستی مدیریت کنند تا بیشترین سود و  کمترین ضرر نصیبشان شود.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نظراتدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره بورس تلفنی
چت آنلاین با کارشناس بورس
Send via WhatsApp