ورود و ثبت نام

پیش بینی سهام خبهمن

بازار بورس این روزها دغدغه مهمی برای خیلی ها است و عده زیادی نوسانات آن را دنبال می کنند چون در آن سرمایه گذاری کرده اند. در بازار بورس سهام زیادی وجود دارد که هر روزه توسط افراد زیادی خرید و فروش می شود. هر کدام از این سهم ها برای عده ای از سهامداران مهم است چون دنبال آن هستند تا از آن سود بدست بیاورند. برای همین است که همه دوست دارند تغییرات و  نوسانات یک سهم را در آینده پیش بینی کنند تا بتوانند بهترین معاملات را انجام دهند. قدرت تحلیل برای پیش بینی سهام مختلف اهمیت زیادی دارد و افرادی که بهتر تحلیل می کنند سود بیشتری هم بدست خواهند آورد. در این مقاله به پیش بینی سهام خبهمن پرداخته شده است.

مدرس: حمیدرضا رضایی، سلمان یزدانی
تعداد جلسات: 5
مبلغ دوره: 750 هزار تومان
ثبت نام دوره

1,000,000 تومان 750,000 تومان

  • 544 تعداد شرکت‌کنندگان
  • 0 تعداد دیدگاه‌ها

مدرس: سلمان یزدانی
تعداد جلسات: 3
مبلغ دوره: 450 هزار تومان
ثبت نام دوره

450,000 تومان

  • 415 تعداد شرکت‌کنندگان
  • 0 تعداد دیدگاه‌ها

مدرس: سلمان یزدانی
تعداد جلسات: 3
مبلغ دوره: 350 هزار تومان
ثبت نام دوره

350,000 تومان

  • 258 تعداد شرکت‌کنندگان
  • 0 تعداد دیدگاه‌ها

سهم خبهمن

حرف “خ” در بازار بورس نشان دهنده فعالیت یک شرکت در زمینه خودروسازی می باشد. خبهمن نماد گروه بهمن است که در زمینه خودروسازی فعالیت می کند و یکی از پیشتازترین شرکت ها در این زمینه است. این شرکت در سال 1331 و با نام شرکت سهامی ایران خلیج کو تاسیس شد و در سال 1378 نام خود را به گروه بهمن تغییر داد.

این شرکت سالهاست که در زمینه خودروسازی فعالیت می کند و توانسته جوایز زیادی را در زمینه تولید قطعات باکیفیت و ماشین های خوب از آن خود کند. این شرکت انواع ماشین های سنگین و سبک و انواع قطعات را تولید می کند و نقش موثری در صنعت خودروی کشور ایفا کرده است.

این شرکت از سال 1389 وارد بورس شد و قیمت اولیه آن کمی بیشتر از 50 تومان بود. در سال 1395 بیشتر سهام این شرکت به بخش خصوصی واگذار گردید و بنابراین این شرکت به یک شرکت خصوصی تبدیل گردید.

گذشته سهم خبهمن

برای این که ما بتوانیم پیش بینی سهام خبهمن را به خوبی انجام دهیم نیاز داریم تا به خوبی گذشته سهم و نوسانات آن را در گذشته بدانیم. این سهم در سال 1389 با قیمت کمی بالاتر از 50 تومان شروع کرد و تا سالها رشد بسیار آرامی را تجربه می کرد. به طوری که تا پایان سال 97 قیمت این سهم به نزدیکی 100 تومان یعنی تقریبا 2 برابر آن هم در مدت 8 سال رسیده بود.

سال 98 اما رشد سریع این سهم آغاز شد به طوری که در عرض یک سال و با جذب سرمایه در بورس قیمت این سهم به کمی بیشتر از 360 تومان رسید. سال 99 این رشد حتی بسیار سریع تر شد به طوری که سود بسیاری را در عرض چند ماه نصیب سهامدارانش کرد. تا پایان خرداد 99 قیمت آن به نزدیکی 1400 تومان رسیده بود.

افزایش قیمت این سهم در تابستان سال 99 باز هم بیشتر شد و قیمت سهم در عرض دو ماه از 1400 تومان به 4000 تومان رسید که اوج قیمت این سهم بود. در پی ریزش شدید بازار بورس در مرداد و شهریور، این سهم هم از 4 شهریورماه 99 ریزش پیدا کرد و در عرض 3 ماه یعنی تقریبا تا اواخر آبان قیمت ان به 1800 تومان رسید. البته در طول همین مدت ریزش هم نوسانات زیادی داشت.

رشد دوباه خبهمن

رشد دوباره این سهم از 25 آبان شروع شد و این رشد با بازگشت آرام و دوباره اعتماد به بازار بورس شروع شد و خیلی دیگر از سهم ها هم رشد خود را شروع کردند. در عرض یک ماه و خرده ای این سهم توانست رشد بسیار خوبی را داشته باشد و توانست در 8 دی ماه به قیمت 3400 تومان برسد. در طول هفته های بعد از 8 دی اما این سهم نزول پیدا کرد و حالا دارای قیمت 2788 تومان می باشد.

پیش بینی سهام خبهمن

از آنجایی که خبهمن سهم ارزنده و خوبی است خیلی ها دست دارند تا پیش بینی سهام خبهمن را برای آینده بدانند. در زیر به تحلیل آن پرداخته شده است:

تحلیل بنیادی

هیچ کس نمی تواند ارزنده بودن سهام خبهمن را زیر سوال ببرد. بنابراین اگر کسی اهل معاملات بلندمدت است حتما از این سهم نگهداری کند چون دیر یا زود سود خودش را به شما خواهد داد. گروه خودروسازی بهمن سالهاست که در حال فعالیت در عرصه کشور است و انواع ماشین های سنگین ، سبک، دوچرخه و قطعات ماشین را ساخته است و جوایز زیادی را هم به خود اختصاص داده است.

بنابراین با دید میان مدت و بلندمدت حتما از این سهم رشد خوبی خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال

شاید برایتان جالب باشد که بدانید نماد خبهمن در هفته قبل یعنی تاریخ 12 تا 16 دی یکی از سهم هایی بوده است که بیشترین افت را داشته است. این سهم در این هفته بیش از 18 درصد اصلاح داشت و سیر نزولی قدرتمندی داشت. همه ما می دانیم که پس از یک اصلاح سنگین، سهم مستعد یک حرکت مناسب است.  از آن سو خبر افزایش سرمایه این سهم نیز شنیده می شود که خود برای شروع رشد آن بسیار مناسب است.

نتایج انتخابات آمریکا که هم معلوم شده است و بنابراین جو روانی خوبی برقرار است. البته از آن سو احساس خطر جنگ نیز ممکن است کمی جو روانی بازار را خراب کند اما به طور کلی برای پیش بینی سهم خبهمن می توان گفت که این سهم حالا مستعد رشد خوبی است و اگر می توانید حتما از فرصت های خرید آن استفاده کنید.

یاد بگیرید که در بازار پرنوسان بورس، صبر داشته باشید و با هر خبر و یا منفی شدنی سهام ارزنده خود را نفروشید.اگر سهم خبهمن را تا به حال نگه داشته اید حتما صبر داشته باشید. در روز چهارشنبه حقوقی های این سهم، خریدهای بسیار خوبی انجام داده اند و بنابراین باید شاهد مثبت بودن آن باشیم.

به طور کلی می توان انتظار سبز بودن اکثریت بازار بورس را داشت. اگر می خواهید معامله ای کوتاه مدت انجام دهید حتما می توانید به خبهمن ورود کنید. این سهم می تواند با نوسان خود به شما سود خوبی بدهد. توصیه کلی ما به شما این است که در شرایط این چنینی که تحلیل بازار به دلیل دخالت ها سخت شده است از سهام خود مراقبت کنید و آنها را مفت نفروشید. سهم خبهمن دارای هدف میان مدتی 4000 تومان است و اگر اتفاق خاصی نیفتد باید رشد خوبی را مشاهده کند.

نتیجه گیری

یکی از عیب های بازار بورس این است که به شدت تحت تاثیر اخبار منفی مانند خطر جنگ قرار می گیرد و باعث می شود تا به سرعت سیر نزولی پیدا کند. حالا اما با اتفاقات اخیر در آمریکا و تایید جو بایدن برای ریاست جمهوری، جو روانی بهتری بر بازار حاکم خواهد شد و می تواند باعث رشد بازار بورس شود.

سهم خبهمن در روزهای اخیر اصلاح سنگینی را پشت سر گذاشته است و حالا مستعد رشد است. حقوقی ها خرید خوبی انجام داده اند و می توان بسیار به رشد این سهم امیدوار بود. یادتان باشد که اگر اهل معاملات بلندمدت هستید حتما از این سهم ارزنده نگهداری کنید . اگر اهل نوسانگیری و معاملات کوتاه مدت است فرصت مناسبی است تا به این سهم وارد شوید و سود خوبی را نصیب خود کنید.

خبر افزایش سرمایه، اصلاح سنگین، خرید خوب حقوقی ها، جو مناسب روانی و دیگر عوامل همه نشان دهنده این هستند که این سهم در آستانه رشد مناسبی قرار دارد و می تواند سود خوبی داشته باشد. یادتان باشد که این سهم از لحاظ بنیادی ارزنده است و از لحاظ تکنیکال نیز در موقعیت خوبی قرار دارد.

سهمیران

سهمیران به عنوان شعبه ای از کارگزاری حافظ سالهاست که در حال آموزش افراد برای مهارت پیدا کردن در معاملات بورس است. این مجموعه دوره ها و کلاس های آموزشی بسیار خوبی را برگزار می کند و افراد می توانند با استفاده از آنها به یک معامله گر ماهر در بورس تبدیل شوند.

یادتان باشد که بدون داشتن مهارت معامله گری در فارکس و عدم مدیریت ریسک، سود چندانی از بازار پرنوسان بورس نصیب شما نخواهد شد. در دورهای آموزشی بورس، افراد ابتدا با تاریخچه و گذشته این بازار آشنا خواهند شد و سپس مفاهیم اساسی و اصلی بورس به آنها یاد داده می شود.

در مرحله بعدی مهم ترین بخش معامله گری در بورس یعنی تحلیل کردن به آنها آموزش داده می شود. تحلیل های بنیادی وتکنیکال با ذکر مثال های مختلف تعلیم داده می شود و افراد یاد خواهند گرفت که چگونه با اندیکاتورهای مختلف کار کنند تا فرصت های خرید و فروش را شناسایی کنند. زمانی که فردی بتواند به خوبی سهام مختلف را تحلیل کند دیگر ترسی از آن نخواهد داشت و به خوبی خواهد توانست تا سود خوبی را نصیب خود کند.

مدیریت ریسک

در کنار تحلیل، سهمیران به شما یاد خواهد داد که چگونه از استراتژی های مختلف برای رسیدن به سود مناسب استفاده کنید . هم چنین یکی از مهم ترین مولفه ها در بورس یعنی مدیریت ریسک در بورس به شما آموزش داده می شود. شما یاد خواهید گرفت که چگونه ریسک معاملات خود را مدیریت کنید تا بیشترین سود و کمترین ضرر را نصیب خود کنید. سهمیران به شما یاد خواهد داد که به بازار بورس دیدی تحلیلی داشته باشید و احساسات خود را در بازار بورس کنترل کنید تا بتوانید بهترین نتیجه ها را از این بازار به دست آورید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴.۴ از ۵
از مجموع ۵ رای

نظراتدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره بورس تلفنی
چت آنلاین با کارشناس بورس
Send via WhatsApp