ورود و ثبت نام

پیش بینی سهم صبا

اوضاع بورس در این روزها حسابی نوسانی است. چند روزی منفی است و چند روزی هم مثبت. خیلی ها می گویند که تحلیل این بازار سخت شده است چون در حال دستکاری شدن است اما بهرحال باز هم می توان روی تحلیل ها در کنار تجربه حساب باز کرد. همواره یادتان باشد که بازار بورس، بازاری است که باید در آن صبر و تحمل داشت و صبر کرد. کسانی که 10 سال پیش 1 میلیون تومان که پول چندان زیادی هم نبوده است در بازار بورس سرمایه گذاری کرده اند حالا سرمایه شان چند صد برابر  شده است. سهام مختلفی در بورس وجود دارند که هر کدام نوسانات خودشان را دارند. در این مقاله به پیش بینی سهم صبا پرداخته شده است.

مدرس: حمیدرضا رضایی، سلمان یزدانی
تعداد جلسات: 5
مبلغ دوره: 750 هزار تومان
ثبت نام دوره

1,000,000 تومان 750,000 تومان

  • 544 تعداد شرکت‌کنندگان
  • 0 تعداد دیدگاه‌ها

مدرس: سلمان یزدانی
تعداد جلسات: 3
مبلغ دوره: 450 هزار تومان
ثبت نام دوره

450,000 تومان

  • 415 تعداد شرکت‌کنندگان
  • 0 تعداد دیدگاه‌ها

مدرس: سلمان یزدانی
تعداد جلسات: 3
مبلغ دوره: 350 هزار تومان
ثبت نام دوره

350,000 تومان

  • 258 تعداد شرکت‌کنندگان
  • 0 تعداد دیدگاه‌ها

سهم صبا

صبا نماد شرکت سرمایه گذاری صبا تامین (سهامی عام) است که در سال 1373 و با سرمایه 10 میلیون تومانی به ثبت رسید. این شرکت در آن سال زیر نظر شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی به صورت سهامی خاص ثبت شد اما 10 سال بعد و در سال 1383 ، به سهامی عام تغییر پیدا کرد. این شرکت در سال 1393 توسط سازمان بورس اوراق بهادار به عنوان یک نهاد مالی پذیرفته شد.

شرکت سرمایه گذاری صبا تامین، 12 درصد از سهام خود را در فروردین سال 1399 را به صورت عرضه اولیه وارد بازار فرابورس کرد و در زمان خود با مشارکت نزدیک به 2 میلیون نفر برای خرید سهام اولیه این شرکت، بزرگترین عرضه اولیه بود. این شرکت دارای زیرمجموعه های متعددی است که هر کدام از آنها را سرپرستی می کند. از آنجایی که این شرکت تازه وارد بازار بورس شده است پس بنابراین جزء سهم های قدیمی بازار نیست.

گذشته سهم صبا

همانطور که گفته شد این سهم در فروردین سال 1399 عرضه شد. تاریخ دقیق عرضه اولیه این سهم در 20 فروردین سال 1399 و با قیمت 3734 ریال بوده است. برای پیش بینی سهم صبا شما باید به خوبی بدانید که این سهم در این طول این چند ماه چگونه نوسان پیدا کرده است تا بهتر بتوانیداین را تحلیل کنید.

همان گونه که خودتان می دانید نیمه اول امسال یعنی سال 99، زمان رشد سریع بازار بورس بود و دلیل آن هم تورم بالا در کشور و نیز جذب سرمایه زیاد توسط بورس بود. شاخص کل توانست به سرعت از 2 میلیون عبور کند.

در کنار این رشد سریع، سهم صبا هم در حال رشد سریع بود. البته در این میان ریزش ها و اصلاح هایی هم داشت اما در مرداد 99 که خیلی از سهم ها به اوج قیمت خود رسیدند این سهم هم به قیمت 12797 ریال برسد. این یعنی رشد تقریبا چهاربرابری در عرض 5 ماه که بسیار خوب بود.

ریزش سهم صبا

در مرداد ماه بود که بازار بورس شروع به ریزش کرد و خیلی از سهم ها  سیر نزولی خود را شروع کردند. سهم صبا هم پس از آن که قیمت نزدیک به 1300 تومانی را در تاریخ 18 مرداد لمس کرد شروع به ریزش کرد و در عرض دو هفته یعنی در تاریخ 2 شهریور به قیمت نزدیک به 900 تومان رسید.

پس از این قیمت، سهم صبا بر خلاف خیلی دیگر از سهم ها دوباره صعود خود را آغاز کرد و در تاریخ 4 مهر توانست به بالاترین قیمت خود یعنی 12966 ریال برسد اما دوباره پس از این موج صعودی این سهم ریزش کرد و در 19 آبان به قیمت نزدیک به 700 تومان رسید. در اواخر آبان و با رشد دوباره و آرام بورس، این سهم هم رشد آرامی را شروع کرد و با نوسانات گوناگون در نیمه آذر به قیمت نزدیک به 1000 تومان رسید اما پس از آن باز هم شروع به ریزش کرد و حالا در 21 دی به قیمت 740 تومان رسیده است.

پیش بینی سهم صبا

برای پیش بینی سهم صبا می توان دو تحلیل داشت که در زیر آورده شده است:

تحلیل بنیادی

از آنجایی که سهم صبا مدت چندانی نیست که عرضه شده است پس بنابراین هنوز یک سهم عرضه اولیه محسوب می شود و بنابراین توصیه ما به کسانی که آن را در عرضه اولیه و قیمت های پایین خریداری کرده اند نگهداری است. این سهم ار لحاظ بنیادی سهم بدی نیست و شرکت سرمایه گذاری صبا تامین یکی از مطرح ترین شرکت های سرمایه گذاری در کشور است که سبدگردانی خیلی از شرکت های مطرح در بورس را نیز به عهده گرفته است.

پس بنابراین اگر آن را با قیمت پایین خریداری کرده اید نگهداری کنید و فقط در یک صورت توصیه به فروش می شود و آن هم اینست که در سود باشید و یا ضرر کمی از این سهم به شما رسیده است. در این دو صورت می توانید این سهم را بفروشید چون فعلا نشانه ای از رشد آنچنانی در کوتاه مدت برای آن دیده نمی شود.

تحلیل تکنیکال

اگر نوسانگیری بلدید، این سهم برای نوسانگیری بسیار مناسب می باشد. توصیه می شود که فعلا به عنوان معامله کوتاه مدت روی آن حساب باز نکنید. باز هم می گوییم که در صورتی که می توانید حتما از این سهم نگهداری کنید و منظور از نگهداری حداقل تا شهریور سال بعد است و اگر هم دنبال سود زیاد در مدت کوتاه از این سهم هستید باید گفت که احتمال این اتفاق پایین است.

اگر شرایط بازار خوب باشد این سهم در یک ماه آینده می تواند به هدف قیمتی 955 تومان برسد و به سهامداران خود سود برساند. اگر می خواهید این سهم را خریداری کنید با احتیاط و به صورت پلکانی خرید کنید. این سهم نوسانات زیادی دارد و در صورت اشتباه می تواند به شما ضرر بزند.

معامله گری سهم صبا

برای سود کردن از این سهم در کوتاه مدت باید نوسانگیری بلد باشید. باید در در زمان منفی بخرید و در زمان مثبت بفروشید. تشخیص این موضوع هم با شماست که چه زمانی باید ورود کنید و چه زمانی باید خروج کنید. قیمت این سهم در حال حاضر 2 برابر قیمت عرضه اولیه اش است و این یعنی مطمئنا جای بالا رفتن بسیاری دارد پس به عنوان سهامداری به آن نگاه کنید. یادتان باشد که سود در بورس برای آنهایی است که صبر و تحمل می کنند.

نتیجه گیری

برای پیش بینی سهم صبا می توان گفت که این سهم در کوتاه مدت اگر حقوقی ها بخواهند آن را رشد دهند هدف قیمتی 9550 ریال را در نظر دارد اما به طور کلی توصیه به خرید و ورود به آن نمی شود مگر برای نگهداری بلندمدت . سهم صبا از لحاظ بنیادی سهم خوبی است اما متاسفانه نوسانات و کارهای حقوقی ها باعث شده است تا اعتماد به آن کم شود.

در صورتی که این سهم را در اختیار دارید به عنوان سهمی بلندمدت به آن نگاه کنید و ضرر آن را تحمل کنید چون در آخر مزد این سهامداری را خواهید گرفت. فقط در صورتی که نوسان گیری بلد هستید برای کوتاه مدت وارد این سهم شوید. در این سهم به دنبال سود زیاد در کوتاه مدت نباشید اما از رشد آن در دراز مدت مطمئن باشید چون این سهم هنوز چندان از قیمت عرضه اولیه اش بالاتر نرفته است.

حتما در صورتی که می خواهید به صورت کوتاه مدت وارد این سهم شوید به صورت پلکانی خرید کنید و نیز برای خود حد ضرر تعیین کنید تا از نوسانات منفی این سهم در امان بمانید.

سهمیران

سهمیران به عنوان شعبه ای از کارگزاری حافظ سالهاست که مشغول آموزش مسائل بورس است. کارگزاری حافظ خود یکی از کارگزاری های برتر کشور است که پلتفرم بسیار مناسبی را در اختیار مشتریان خود قرار می دهد و خدمات بسیار خوبی را به اشخاص ارائه می دهد.

سهمیران نیز با برگزاری دوره های آموزشی، افراد علاقمند به بورس را آموزش می دهد و مهارت آنها در معامله گری بورس را افزایش می دهد. دوره های آموزشی سهمیران برای افرادی که به بازار پرنوسان بورس علاقمند هستند بسیار مفید است و می تواند فرصتی عالی برای آنهایی باشد که دوست دارند تا از بازار بورس برای خودشان سود خوبی بدست آورند.

بازار بورس برای آنهایی که می دانند چگونه از فرصت های آن استفاده کنند بسیار سودده است و این سود برای کسانی است که در قدم اول به خوبی آموزش ببینند و به صورت علمی و تحلیلی به بازار سرمایه نگاه کنند.

دورهای آموزشی سهمیران

در دوره های آموزشی سهمیران به افراد یاد داده می شود که چگونه سهم های مختلف را تحلیل کنند و فرصت های خرید و فروش را شناسایی کنند. در کنار این مسائل، سهمیران به معامله گرها یاد می دهد که چگونه با استفاده از استراتژی های مختلف ، معاملات کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت انجام دهند و برای خود سود کسب کنند. تحلیل های بنیادی و تکنیکال با انواع مثال ها به اشخاص یاد داده می شود و آنها می توانند با استفاده از این تحلیل ها به سود خوبی دست یابند.

هم چنین سهمیران، مدیریت ریسک که در بازار بورس بسیار اهمیت دارد را به معامله گران یاد می دهد. مدیریت ریسک باعث می شود تا شما بیشترین سود و کمترین ضرر را نصیب خود کنید. مدیریت ریسک یعنی این که شما بدانید چقدر پول برای خرید یک سهم خرید خرج کنید، چگونه سیو سود کنید، چگونه حد ضرر برای خود تعیین کنید و به طور کلی ریسک معاملات را کنترل کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۳ از ۵
از مجموع ۲ رای

نظراتدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره بورس تلفنی
چت آنلاین با کارشناس بورس
Send via WhatsApp