ورود و ثبت نام

چگونه باید کارگزاری خود را تغییر دهیم

بازار بورس جایی است که در ان افراد به خرید و فروش اوراق بهادار( بیشتر آن سهام است) می پردازند و دنبال سود هستند. خیلی ها در این چند مدت سرمایه خود را به بورس اورده اند به امید آن که بتوانند ارزش پول خود را حفظ کنند.

افراد در یک کارگزاری ثبت نام می کنند و از طریق کد بورسی اقدام به خرید و فروش سهام بورسی می کنند. یکی از چیزهایی که برای معامله گران در بورس پیش می آید که آنها دوست دارند تا کارگزاری خود را تغییر دهند اما نمی دانند چگونه باید این کار را انجام دهند. در این مقاله به این موضوع پرداخته شده است که چگونه باید کارگزاری خود را تغییر دهیم.

مدرس: حمیدرضا رضایی، سلمان یزدانی
تعداد جلسات: 19
مبلغ دوره:2.800.000 تومان
ثبت نام دوره

2,800,000 تومان

  • 44 تعداد شرکت‌کنندگان
  • 0 تعداد دیدگاه‌ها

مدرس: حمیدرضا رضایی، سلمان یزدانی
تعداد جلسات: 11
مبلغ دوره: 1.300.000 تومان
ثبت نام دوره

1,300,000 تومان

  • 420 تعداد شرکت‌کنندگان
  • 0 تعداد دیدگاه‌ها

مدرس: حمیدرضا رضایی، سلمان یزدانی
تعداد جلسات: 5
مبلغ دوره: 700 هزار تومان
ثبت نام دوره

700,000 تومان

  • 346 تعداد شرکت‌کنندگان
  • 0 تعداد دیدگاه‌ها

کارگزاری چیست؟

قبل از آن که به این موضوع بپردازیم که چگونه باید کارگزاری خود را تغییر دهیم اجازه دهید تا ببینیم کارگزاری چیست.

کارگزاری یا در انگلیسی بروکر(broker) به موسسه ای گفته می شود که کار خریدو فروش سهام را انجام می دهند. در واقع کارگزاری واسطه ای است که از سوی خریدارن کار خرید را انجام می دهد و از سوی فروشندگان نیز کار فروش را انجام می دهد. از این طریق کار معاملاتی معامله گران در بورس انجام می شود.

هزینه کارگزاری نیز از طریق برداشتن بخش بسیار کوچکی از هر معامله تامین می شود. کارگزاری ها همگی زیر نظر سازمان بورس فعالیت می کنند و باید دارای مجوز باشند.

هر کارگزاری برای خود پلتفرمی را ارائه می دهد که مشتریان با آن کارهای معاملاتی خود را انجام می دهند. هر کارگزاری می تواند مزیت ها و معایب خودش را داشته باشد.

کارگزاری ها در واقع نماینده مشتریان در امر خرید و فروش هستند و کسی بدون آنها نمی تواند در بورس معامله ای انجام دهد.

چگونه کارگزاری خود را تغییر دهیم؟

گاهی پیش می آید که شما دوست دارید کارگزاری خود را به دلایلی تغییر دهید و از کارگزاری دیگری برای خرید و فروش سهام یا دیگر دارایی های خود استفاده کنید. دلیلش هر چه که باشد باید بدانید که تغییر کارگزاری اصلا کار دشواری نیست و به راحتی انجام می شود.

شما برای تغییر کارگزاری خود باید از گزینه ای به نام “کارگزار ناظر” استفاده کنید. در مرحله اول تغییر کارگزاری شما باید یک کارگزاری جدید پیدا کنید و در آن ثبت نام کنید . دقت کنید که کارگزاری جدیدتان معایب کارگزاری قبلی را نداشته باشد.

حال وارد حساب کارگزاری پیشین خود شوید. گزینه “تغییر کارگزار ناظر” را پیدا کنید و روی آن کلیک کنید. حالا سهامی را که می خواهید به کارگزاری جدید منتقل کنید انتخاب نمایید و سپس درخواست خود را ثبت کنید تا برای شما انجام شود.

کار تغییر کارگزاری ناظر و انتقال سهام به کارگزاری جدید، پس از 48 ساعت انجام خواهد شد. این کار کاملا رایگان است و هیچ هزینه ای برای شما ندارد . برای مثال ما تصویر کارگزاری مفید را برای شما قرار داده ایم:

تغییر کارگزاری چگونه است

در تصویر بالا مشاهده می کنید که در ابتدا روی پروفایل کلیک شده است و سپس تغییر کارگزاری ناظر انتخاب می شود. پس از آن که روی تغییر کارگزار بزنید و آن را انتخاب کنید، تصویری به شکل زیر برای شما باز خواهد شد تا شما بتوانید سهام مورد نظر خود را انتخاب نمایید و درخواست تغییر کارگزار ناظر آنها را ثبت کنید.

تغییر کارگزاری ناظر

شما در قسمت جستجوی نماد، سهام خود را وارد می کنید و سپس مراحل بعدی را انجام می دهید تا سهام شما به کارگزاری جدید انتقال یابد.

راه دوم:

البته راه دومی هم برای تغییر کارگزار ناظر وجود دارد که می توان که طولانی تر است اما به هر حال خوب است که از ان اطلاع داشته باشید. شما می توانید به صورت حضوری به کارگزاری جدید بروید و با در دست داشتن برگه سهام ، برای تغییر ناظر درخواست کتبی  خود ارائه دهید. برای دریافت آخرین برگه سهام خود می توانید به کارگزاری اصلی که در آن سهام را خریداری کرده اید مراجعه کنید یا این که وارد درگاه الکترونیکی سهامداران (دارا) به آدرس ddn.csdiran.com شوید و آن را تهیه کنید.

باید توجه داشت که با توجه به راه اول، بسیار کم پیدا می شود موردی که از این طریق برای تغییر کارگزاری خود اقدام کند.

دلایل تغییر کارگزاری

چرا عده از افراد معامله گر در بازار بورس، تصمیم به بردن سهام خود به کارگزاری دیگری می کنند؟ در جواب این سوال می توان موارد زیر را ذکر نمود:

1.ناراضی بودن از سرعت کارگزاری فعلی:

خیلی اوقات پیش می آید که شما درخواست خرید سهمی را می کنید اما به دلیل سرعت پایین پلتفرم کارگزاری شما، معامله به سرعت ثبت نمی شود و در نتیجه شما قادر به خرید سهم مورد نظر خود نیستید. سرعت در بازار بورس از اهمیت زیادی برخوردار است و کارگزاری های سریع تر همواره مشتریان بیشتری دارند. یکی از دلایل تغییر کارگزاری، همین سرعت است و افرادی که دنبال سرعت بیشتر برای انجام معاملات بهتر هستند دنبال تغییر کارگزاری هستند.

2.خدمات بهتر:

کارگزاری ها خدمات مختلفی را ارائه می دهند. هر چقدر که خدمات یک کارگزاری بهتر باشد مشتریان بیشتر خواهد داشت. پشتیبانی مناسب ، انجام سریع درخواست ها و اطلاع رسانی مناسب از جمله این خدمات هستند. خیلی از افراد به دلیل این که خدمات بهتری در کارگزاری جدید دریافت کنند، اقدام به تغییر کارگزار ناظر می کنند.

3.امکان دریافت اعتبار

یکی از دلایل دیگری که افراد دست به تغییر کارگزاری خود می زنند اینست که دنبال دریافت اعتبار در کارگزاری جدید هستند. برخی از کارگزاری ها اعتبارات بسیار خوبی را برای انجام معاملات به مشتریان خود می دهند و این خود دلیل بسیار خوبی برای تغییر کارگزاری می باشد.

4.دسترسی بهتر به شعبه های کارگزاری:

برخی از کارگزاری ها در همه جای کشور شعبه دارند و این خود یک مزیت محسوب می شود. برخی از افراد ممکن است برای این که دسترسی بهتری به کارگزاری خود داشته باشند، سهام خود را به آن منتقل کنند.

4.وجود نرم افزار همراه

امروزه دیگر موبایل وسیله ضروری در زندگی ماست که کارهای زیادی از طریق آن انجام می شود. یکی از این کارها انجام معاملات بورسی است . برخی کارگزاری ها نرم افزای های همراه بسیار خوبی را عرضه می کنند و همین موضوع می تواند دلیلی برای عده ای باشد تا کارگزاری خود را تغییر دهند.

نتیجه گیری

کارگزاری موسسه ای است که کار خرید و فروش اوراق بهادار را به نمایندگی افراد انجام می دهد. در واقع کارگزاری واسطه بین خریدار و فروشنده است و معاملات بورس از طریق کارگزاری ها انجام می شود.

کارگزاری های مختلفی در بورس وجود دارند که هر کدام ویژگی ها و مزایای خودشان را دارند. خیلی ها به دلایل مختلفی چون سرعت بهتر،نرم افزار همراه قدرتمندتر و بهتر، خدمات بهتر، در دسترس بودن شعبه ها و دریافت اعتبار یا تخفیف دوست دارند تا کارگزاری خود را تغییر دهند و سهام خود از کارگزاری فعلی به کارگزاری جدید منتقل کنند.

برای چنین کاری در سامانه معاملاتی از گزینه “تغییر کارگزار ناظر” استفاده می شود. کافی است وارد حساب بورسی خود شوید ، روی گزینه “تغییر کارگزاری ناظر” خود کلیک کنید و سپس با مشخص کردن سهام درخواست انتقال و تغییر کارگزار را ثبت نمایید. پس از 48 ساعت سهام شما به کارگزاری جدید منتقل خواهد شد و کار شما انجام می شود.

راه دیگر برای تغییر کارگزار ناظر این است که شما با در دست داشتن برگه اخرین سهام به کارگزاری جدید مراجعه کنید و درخواست کتبی خود را برای تغییر کارگزاری ناظر ارائه دهید که البته با وجود راه اول کمتر کسی از این روش استفاده می مند.

سهمیران

بازار بورس اگر چه ظاهری جذاب دارد اما ریسک بالایی هم دارد و خیلی ها در این بازار ممکن است دچار ضررهای سنگین شوند. برای همین است که باید یادگیری مسائل بورس و بالا بردن مهارت معامله گری در آن را جدی گرفت.

سهمیران به عنوان شعبه ای از کارگزاری حافظ سالهاست که مشغول اموزش مسائل بورس و برگزاری دوره های آموزشی می باشد و می تواند گزینه بسیار خوبی برای افراد باشد. کارگزاری حافظ خود یکی از بهترین کارگزاری های کشور است که خدمات بسیار خوبی را به مشتریان خود عرضه می کند.

سهمیران دوره های آموزشی بسیار خوبی برای افراد ارائه می دهد و در این دوره ها مسائل بورس را به خوبی به افراد علاقمند آموزش می دهد. در این دوره ها تحلیل بازار بورس و انواع سهام به اشخاص آموزش داده می شود تا آنها بتوانند با استفاده از شناسایی فرصت های خرید و فروش، بهترین معاملات را انجام دهند. تحلیل های تکنیکال و بنیادی به بهترین شکل به اشخاص آموزش داده می شود و دانش آموزان کار با انواع اندیکاتورها برای آنالیز سهام مختلف را یاد می گیرند.

علاوه بر تحلیل، سهمیران استراتژی های مختلف را به اشخاص آموزش می دهد تا بتوانند انواع معاملات کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت را انجام دهند و در بورس به درستی حرکت کنند. هم چنین سهمیران مدیریت ریسک در بازار بورس را به افراد آموزش می دهد که از اهمیت زیادی برخوردار است . با مدیریت ریسک مناسب افراد می توانند ضرر خود را به حداقل و در نتیجه سود خود را به حداکثر برسانند و از این طریق بهره بسیار خوبی از بازار بورس نصیب خود کنند. 

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نظراتدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره بورس تلفنی
چت آنلاین با کارشناس بورس
Send via WhatsApp