ورود و ثبت نام

ارزش کنونی سهام عدالت

بازار بورس، بازار جذابی است که در آن انواع اوراق بهادار خرید و فروش می شود. مهم ترین اوراق بهاداری که خرید و فروش می شود، سهام شرکت ها می باشد. سهام عدالت هم مجموعه ای از سهم هاست که توسط دولت به افراد واحد شرایط داده شد. ارزش سهام عدالت با بالاو پایین شدن های بورس مدام تغییر می کند. در این مقاله به ارزش سهام عدالت در تاریخ کنونی پرداخته شده است.

مدرس: حمیدرضا رضایی، سلمان یزدانی
تعداد جلسات: 19
مبلغ دوره:2.800.000 تومان
ثبت نام دوره

2,800,000 تومان

  • 44 تعداد شرکت‌کنندگان
  • 0 تعداد دیدگاه‌ها

مدرس: حمیدرضا رضایی، سلمان یزدانی
تعداد جلسات: 11
مبلغ دوره: 1.300.000 تومان
ثبت نام دوره

1,300,000 تومان

  • 420 تعداد شرکت‌کنندگان
  • 0 تعداد دیدگاه‌ها

مدرس: حمیدرضا رضایی، سلمان یزدانی
تعداد جلسات: 5
مبلغ دوره: 700 هزار تومان
ثبت نام دوره

700,000 تومان

  • 346 تعداد شرکت‌کنندگان
  • 0 تعداد دیدگاه‌ها

سهام عدالت چیست؟

قبل از آن که به قیمت سهام عدالت بپردازیم، اجازه دهید توضیحی درباره سهام عدالت بدهیم. طرح سهام عدالت ،  طرحی بود که برای کمک به دهک های پایین تر جامعه در دوره ریاست جمهوری قبل انجام شد. این سهام، برگه هایی هستند که ارزش اسمی آنها 1 میلیون تومان بود و به شش دهک پایین جامعه تعلق گرفت.

سهام عدالت در واقع مجموعه ای از چندین سهم است که در اختیار افراد قرار دارد و یک سبد را به خود اختصاص داده اند. اکثر افراد تا کنون سهام عدالت خود را دریافت کرده اند و بقیه نیز سهام خود را دریافت خواهند کرد.

نوسانات سهام عدالت

همان گونه که خودتان می دانید بورس در این سالها نوسانات زیادی داشته است و همین موضوع باعث شده است تا قیمت سهام عدالت نیز دچار نوسان باشد.

سبد سهام عدالت از سهم های مختلفی تشکیل شده است که هر کدام از آنها نوسان قیمتی خودشان را دارند. مجموع این نوسان ها ، باعث نوسان در قیمت سهام عدالت می شود. موقعی که این طرح سهام عدالت شروع شد، خیلی ها حتی با بازار بورس آشنایی نداشتند و با مفاهیمی چون سهم و کارگزاری به خوبی آشنایی نداشتند. حالا اما تقریبا همه بورس را می شناسند و افراد بسیاری در این بازار مشغول خرید وفروش سهم هستند.

ارزش سهام عدالت تا سالهای زیادی رشد آرامی داشت و همگام با شاخص کل بورس بالا می رفت. زمانی که شاخص کل به اوج خود یعنی بالای 2 میلیون واحد رسید، ارزش سبد سهام عدالت نیز به بالاترین حد خود رسید . در این زمان، ارزش سهام عدالت به بیش از 20 میلیون تومان رسید اما با ریزش کردن بازار بورس، ارزش این سهام نیز پایین آمد.

ارزش کنونی سهام عدالت

چیزی که مهم است اینست که ارزش سهام عدالت در حال حاضر چقدر است . در اینجا ما برای شما قیمت کنونی سهام عدالت را خواهیم گفت. با رشد شاخص کل در این روزها و سبز بودن بازار بورس ، ارزش سهام عدالت نیز رشد کرد و حالا در محدوده بین 8 تا 9.5 میلیون تومان قرار گرفته است. البته سهام عدالت مدتی است که بین همین 2 قیمت قرار دارد و چندان تفاوتی نکرده است. انتظار می رود که با رشد شاخص کل به دلیل اخبار خوب بازار بورس در این روزها(کم شدن نوسان منفی از 5 به 2 درصد) سهام عدالت نیز روندی مثبت داشته باشد.

بنابراین با توجه به این قیمت، سهام عدالت 1 میلیون تومانی نیز به اندازه دو برابر این قیمت یعنی بین 16 تا 18 میلیون تومان است. در حال حاضر فقط می توان 60 درصد سهام عدالت را فروخت. بنابراین افرادی که می خواهند می توانند بین 4 تا 5 میلیون از فروش سهام عدالت 500 هزار تومانی خود نقدینگی بدست بیاورند.

ارزش سهام عدالت پیش از اصلاح سنگین بازار نزدیک به 21 میلیون تومان بود اما حالا حدود 50 درصد ریزش داشته است.

چگونگی فهمیدن ارزش سهام عدالت

سبد سهام عدالت، از تعداد گوناگونی  سهم تشکیل شده است و هر کس صاحب سبد سهم مختلفی است. پس ارزش سهام عدالت یک شخص می تواند با دیگری  فرق داشته باشد. برای این بفهمید ارزش سهام عدالتتان چقدر است، باید وارد سامانه سهام عدالت خود شوید و قیمت آن را ببینید. 

برای این کار شما باید آدرس سایت https://panel.sahamedalat.ir/ را در مرورگر خود وارد کنید و سپس کد ملی خود را در قسمت مربوطه وارد نمایید. پس از آن شما باید عبارت امنیتی را در قسمت خودش وارد نمایید. در صورت درست بودن این موارد کدی برای موبایل شما ارسال می شود که باید آن را وارد کنید تا وارد سامانه شوید و سبد سهام عدالت خود را مشاهده کنید.

شماره موبایل شما حتما باید به نام خود شما و کد ملی تان ثبت شده باشد. در غیر این صورت، کدی برای شما فرستاده نمی شود تا بتوانید وارد شوید.

نکته :

برای تغییر شماره موبایل ، پس از وارد کردن آدرس سامانه و پس از آن که شماره قدیمی خود را وارد کردید و پیام عدم مطابقت شماره موبایل با کد ملی برای شما نیامد، شماره جدیدی که به نام شماست را بنویسید و  سپس کد تصویری را بنویسید. زمانی که این عمل را انجام دهید،برای شما پیامی ارسال می شود که می گوید شماره جدید شما در سامانه سهام عدالت ثبت شده است و نتیجه پس از 48 ساعت اطلاع رسانی میشود. چند بار این کار را انجام دهید تا شماره موبایل شما در این سامانه تایید شود.

ایا سهام عدالت را بفروشیم؟

سهام عدالت را فقط باید زمانی فروخت که نیاز جدی به پول نقد داشت بنابراین اگر نیازی به پول ندارید، سهام عدالت را به چشم سرمایه گذاری ببینید و آن را نفروشید. شاید برایتان جالب باشد که عرضه سهام عدالت می تواند رشد شاخص کل را منفی کند. دلیل آن اینست که با آزاد کردن سهام عدالت برای فروش، عرضه بالا می رود. دولت تا کنون 60 درصد از سهام عدالت را برای فروش آزاد کرده است و بقیه آن را هم در موقع مناسب ازاد خواهد کرد. در حال حاضر چون آزاد کردن سهام عدالت موجب کاهش رشد شاخص کل خواهد شد این کار به زمان دیگری موکول شده است.

نتیجه گیری

سهام عدالت همان طور که از نامش پیداست طرحی بود برای برقراری عدالت بیشتر. این طرح در زمان ریاست جمهوری دکتر احمدی نژاد اجرا شد و 6 دهک پایین از امتیاز این سهام برخوردار شدند. ارزش اسمی سهام عدالت 1 میلیون تومان است و مجموعه ای از سهم های مختلف است که یک سبد بورسی را تشکیل می دهند.

قیمت و ارزش سهام عدالت تا به حال نوسان زیادی داشته است. قیمت کنونی سهام عدالت 500 هزار تومانی در حال حاضر و با شاخص کل 1 میلیون و 192 هزار واحدی، بین 8 تا 9.5 میلیون تومان است که 60 درصد آن را می توان فروخت. این سهام زمانی که شاخص به بیش از 2 میلیون رسید، به قیمت های بسیار بالایی رسیده بود اما حالا با ریزش شاخص، از ارزش آن نیز کاسته شده است.

برای فروش سهام عدالت خود می توانید از سامانه سهام عدالت کارگزاری ها استفاده کنید و به راحتی 60 درصد از سبد خود را بفروشید. یادتان باشد که یه هیچ عنوان نمی توان سهام عدالت را به سبد حساب بورسی خود انتقال داد و همه کارهای این سهام از طریق سامانه خودش انجام می شود.

توصیه ما این است که سهام عدالت را نفروشید و به چشم یک سرمایه گذاری به آن نگاه کنید. در بلندمدت این سبد سهام می تواند سود بسیار خوبی برای شما داشته باشد. اگر هم دوست دارید ان را بفروشید، سعی کنید سهام ارزشمند را نگه دارد و سهامی که دارای ارزش ذاتی کمتری هستند را بفروشید.

سهمیران

اگر دوست دارید تا در بازار بورس موفق باشید و به شکلی عمل کنید که بیشترین سود را نصیب خود کنید باید یادگیری مسائل بورس را جدی بگیرید. خیلی ها متاسفانه بر اثر تحلیل های اشتباه یا بر اثر مدیریت ریسک غیر صحیح ضررهای زیادی را متحمل شده اند وسرمایه خود را از دست داده اند. اگر شما بدانید که چه باید بکنید حتی در شرایط دشوار بازار بورس هم گلیم خود را از آب بیرون خواهید کشید.

اگر دوست دارید بورس را به خوبی یاد بگیرید، سهمیران گزینه ای بسیار مناسب است. سهمیران به عنوان شعبه ای از کارگزاری حافظ سالهاست که در حال آموزش مسائل و مفاهیم بورس می باشد. کارگزاری حافظ خود یکی از بهترین کارگزار های کشور است که خدماتی عالی را به مشتریانش ارائه میدهد.

آموزش های  بورس سهمیران

سهمیران از طریق برگزاری دوره های آموزشی، سعی می کند تا مسائل بورس را به علاقمندان آموزش دهد. در دوره های آموزشی سهمیران، از اساتید مجرب و متخصص استفاده می شود و آنها با زبانی شیوا و سلیس مفاهیم بورس را به افراد آموزش می دهد. تحلیل های تکنیکال و بنیادی به خوبی در این دوره های اموزشی ، تعلیم داده می شود و افراد انواع الگوها را یاد می گیرند. کار با انواع اندیکاتورها برای تحلیل سهام مختلف بورس به اشخاص آموزش داده می شود.

در کنار این ها، سهمیران به دانش آموزان خود از طریق پکیج های آموزشی یاد می دهد که چگونه بهترین استراتژی های معاملاتی را انتخاب کنید تا به خوبی در بازار بورس معامله انجام دهید. هم چنین مدیریت ریسک که اهمیت بسیار زیادی در بورس دارد به اشخاص آموزش داده می شود تا آنها بتوانند کمترین ضرر را متحمل شوند و بیشترین سود را کسب کنند. با سهمیران شما بهترین آموزش ها را دریافت خواهید کرد.

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نظراتدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره بورس تلفنی
چت آنلاین با کارشناس بورس
Send via WhatsApp