ورود و ثبت نام

بورس حالا دیگر برای خیلی ها شناخته شده است و خیلی ها از آن کسب سود می کنند. به دلیل آن که می توان از این بازار سودهای روزانه و خوبی بدست آورد خیلی ها تمرکز کامل خود را روی این بازار گذاشته اند و در واقع معامله گری در بورس را به نوعی شغل اول خود قرار داده اند اما آیا واقعا می توان چنین کاری انجام داد. در این مقاله به جواب این سوال پرداخته شده است که آیا با آموزش بورس می توان آن را به عنوان شغل همیشگی داشته باشم.

مزایای بورس

پیش از آن که به این سوال جواب دهیم که آیا می توان به بورس و معامله گری در آن به عنوان شغلی همیشگی نگاه کرد یا خیر، بگذارید از مزایای بورس بگوییم تا بفهمیم چرا خیلی ها به سمت این بازار کشیده شده اند و تمام تمرکز خود را روی ان گذاشته اند:

1.تنوع انتخاب :

در بازاربورس، گزینه های مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد. انواع ارواق بهادار و انواع کالاها در این بازار قابل خرید و فروش هستند و افراد می توانند روی آنها سرمایه گذاری کنند. افراد می توانند با توجه به علایق و تحلیل های خود دست به سرمایه گذاری روی گزینه مورد نظر خود بزنند. رایج ترین چیزی که در بازار بورس خرید و فروش می شود سهم شرکت هاست.

2.سرمایه اندک:

از دیگر مزیت های بورس این است که با مبالغ اندک هم می توان در آن سرمایه گذاری انجام داد. شما برای سرمایه گذاری در بازارهایی چون طلا ، ارز ، ماشین یا مسکن به مبالغ بالایی نیاز دارید اما در بورس با 500 هزار تومان هم می توانید سرمایه گذاری انجام دهید و این یکی از مزیت های بسیار خوب بورس است. افرادی که سرمایه چندانی ندارند می توانند به راحتی در این بازار بزرگ سرمایه گذاری کنند و از این طریق به سود برسند.

3.سود مناسب:

یکی دیگر از مزیت های بورس این است که سود خوبی دارد.در صورتی که شما بتوانید معاملات خوبی را بر طبق تحلیل های قوی انجام دهید آن گاه سود خوبی از این بازار پرنوسان نصیبتان خواهد شد. شما قادر خواهید بود تا سرمایه خود را در مدت زمان کوتاهی زیاد کنید و البته این در صورتی است که دارای مهارت لازم باشید و بتوانید به خوبی در این بازار حرکت کنید.

4.نقدشوندگی بالا:

شما می توانید دارایی خود در بورس را در عرض چند ساعت به پول نقد تبدیل کنید. این امکان در بازارهایی مانند  طلا،مسکن و یا ماشین وجود ندارد و شما برای فروش دارایی خود باید حداقل چندین روز زمان صرف کنید.

آیا بورس می تواند شغل همیشگی باشد؟

در جواب این سوال باید گفت که آری ، بورس می تواند شغل همیشگی و اول شما باشد. شما می توانید با آموزش دیدن و کسب مهارت ، معامله گری در بورس را به شغل همیشگی خود تبدیل کنید. بورس به دلیل مزیت های بالا می تواند شغل همیشگی شما باشد و می تواند سود خوبی به شما بدهد. برای این که معامله گری در بورس ، شغل همیشگی شما باشد شما باید دارای شرایط زیر باشید:

1.تجربه کافی:

شما برای این که معامله گری در بورس را به شغل اول خود تبدیل کنید باید تجربه کافی در این بازار داشته باشید. شما باید حداقل 2 تا 3 سال در این بازار معامله کرده باشید و جریانات بازار بورس را به خوبی بشناسید. با این میزان از تجربه می توانید تمام تمرکز خود را روی بورس بگذارید و آن را به شغل اول خود تبدیل کنید. زمانی که شما تجربه کافی داشته باشید می توانید به خوبی دست به معامله بزنید، هیجانات خود را کنترل کنید و بهترین تصمیم ها را بگیرید.

2.صرف زمان کافی:

برای این که بتوانید معامله گری در بورس را به شغل همیشگی خود تبدیل کنید باید روزانه چندین ساعت برای بررسی بازار وقت بگذارید. نباید فکر کنید که با 1 ساعت یا 2 ساعت کار در روز روی بورس می توانید به سود خوبی برسید. باید مانند یک شغل تمام وقت به آن نگاه کنید و روزانه بین 5 تا 8 ساعت برای آن زمان بگذارید. اگر بتوانید چنین زمانی را برای بورس صرف کنید و مهارت کافی هم در معامله گری داشته باشید، مطمئن باشید که به سود خوبی خواهید رسید و نتیجه تلاش خود را دریافت خواهید کرد.

3.شجاعت در تصمیم گیری:

یکی دیگر از ضروریات این که سرمایه گذاری در بورس را به شغل همیشگی خود تبدیل کنید این است که در تصمیم گیری های خود شجاعت داشته باشید. شما باید بر ترس هایتان غلبه کنید و تصمیمات مهمی در این بازار بگیرید. شما نباید از مقاطع نزولی بازار بورس بترسید و همواره برای گرفتن تصمیمات مهم به طور قاطع اقدام کنید.

4.یادگیری بورس:

بورس، بازاری است که باید آن را به خوبی یاد گرفت. کسانی که می خواهند بازار بورس را به شغل همیشگی خود تبدیل کنند باید به خوبی آموزش ببینند. انها باید تمام اصطلاحات و مفاهیم بورس را به خوبی یاد بگیرند و باید به خوبی بتوانند دست به تحلیل بزنند. افرادی که دنبال سود در بورس هستند و می خواهند سرمایه گذاری در بورس را به شغل همیشگی خود تبدیل کنند باید دانش بالایی در بورس داشته باشند تا بتوانند معاملات خوبی انجام دهند. یادگیری هم چیزی نیست که با گذشت زمان متوقف شود. فردی که شغلش را معامله گری در بورس قرار داده است باید به طور مداوم دنبال بالا بردن دانش بورسی و مهارت معامله گری خود باشد. شما باید بتوانید با اندیکاتورهای مختلف کار کنید، انواع استراتژی ها را یاد بگیرید و به خوبی ریسک معاملات خود را مدیریت کنید.

انتخاب بورس به عنوان شغل همیشگی  بدون آموزش اصولی و درست مطمئنا باعث ضرر خواهد شد. شما باید آموزش ببینید تا با مهارت دست به معامله بزنید نه با شانس. آموزش دیدن اهمیت زیادی دارد چون افراد بسیار زیادی بوده اند که بدون آموزش وارد بورس شده اند و در نهایت با ضرر از آن خارج شده اند.

5.قوانین محکمی برای خود داشته باشید:

برای آن که سرمایه گذاری  و معامله گری در بورس را به عنوان شغل همیشگی خود انتخاب کنید باید خود را ملزم به قواعد سخت و محکمی کنید. حتما باید روزی چند ساعت صرف رصد بازار کنید، حتما باید به صورت هفتگی مطالعه داشته باشید، حتما باید اخبار بورسی را رصد کنید و حتما باید مدیریت ریسک را به درستی انجام دهید.

6.باید سرمایه اولیه مناسبی داشته باشید:

اگر می خواهید تا بورس را به عنوان شغل همیشگی خود انتخاب کنید باید دارای سرمایه اولیه مناسبی باشید تا با آن بتوانید شغل خود را آغاز کنید. هرگز با پول وام، پول ضروری و پول قرضی معامله گری در بورس را شروع نکنید چون ممکن است بسیار به ضرر شما تمام شود.

نتیجه گیری

انتخاب بورس به عنوان شغل همیشگی ممکن است به شرطی که خود را با آموزش دیدن برای آن آماده کنید. شما باید به خوبی اصطلاحات و مفاهیم بورس را یاد بگیرید و بتوانید جریان ها و نمودارهای سهام مختلف را بررسی و تحلیل کنید. برای این سرمایه گذاری در بورس را به شغل همیشگی خود تبدیل کنید باید روزانه چندین ساعت را به رصد و تحلیل بازار بپردازید و به خوبی برای بالا بردن مهارت معاملاتی خود وقت بگذارید. شما باید برای این شغل، قوانین محکمی وضع کنید و نیز سرمایه اولیه مناسبی داشته باشید.

اگر می خواهید سرمایه گذاری در بورس، شغل همیشگی شما باشد باید علاوه بر آموزش دیدن به خوبی تجربه خود را بالا ببرید و از این طریق خود را برای تصمیمات مهم اماده کنید. مهم ترین چیز همان اموزش است. زمانی که به درستی آموزش ببینید قادر خواهید بود تا از بورس سود خوبی بدست آورید به طوری که درآمد آن از خیلی از شغل ها بیشتر باشد. اگر مهارت بالایی در بورس پیدا کنید می توانید در شرایط مختلف بازار از آن کسب سود کنید و از آنجا که سود بازار بورس خوب و مناسب است درآمد خوبی خواهید داشت.

سهمیران

اگر به دنبال آن هستید که به خوبی بورس و مسائل ان را آموزش ببینید چون می خواهید آن را به شغل همیشگی خود تبدیل کنید، سهمیران گزینه ای بسیار خوب برای شما خواهید بود و شما می توانید با این مجموعه به درجه بالایی از مهارت در بورس برسید.

سهمیران به عنوان شعبه ای از کارگزاری حافظ سالهاست که در حال آموزش مسائل بورس است و به خوبی می تواند افرادی را که به دنبال حرفه ای شدن هستند اموزش بدهد. سهمیران با دوره های آموزشی خود به خوبی به شما یاد می دهد تا سهم های مختلف را تحلیل کنید و از این طریق، فرصت های خرید و فروش را شناسایی کنید و معاملات خوبی انجام دهید. هم چنین سهمیران شما را گذشته و تاریخچه بورس آشنا خواهد کرد و انواع استراتژی ها را به شما خواهد آموخت تا شما بتوانید با آنها به خوبی در بازار بورس به معامله بپردازید و بدانید که باید چه کار کنید.

در کنار این ها سهمیران به شما مدیریت ریسک را یاد خواهد داد که از اهمیت زیادی برخوردار است. شما با مدیریت ریسک قادر خواهید بود تا ضرر خود را به کمترین میزان برسانید و سود خود را بالاتر ببرید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
مشاوره بورس تلفنی
چت آنلاین با کارشناس بورس
Send via WhatsApp