لیسک یک شبکه همتا به همتا یا غیرمتمرکز همانند بیت‌کوین است که در غالب یک پلتفرم جدید و با بلاکچینی متفاوت، از سال ۲۰۱۶ خود را در بازار ارزهای دیجیتال عرضه کرده است. نام اختصاری این کوین با LSK شناخته می‌شود.

کار این شبکه در واقع، توسعه پروژه‌های غیر متمرکز در یک بلاکچین فرعی، و اتصال همه آن‌ها به بلاکچین اصلی است. این کار سبب می‌شود که حجم داده‌ها در بلاکچین تقسیم‌بندی شود و دیگر نیاز به ثبت تمام بلاکچین که در بلند مدت بسیار جاگیر و حجیم می‌شوند را نداشته باشیم.

انعطاف پذیری بلاکچین، درواقع ایده اصلی لیسک بود که با همکاری یک تیم آلمانی، به سرپرستی Max Kordek و Oliver Beddows ایده‌پردازی شد. جالب اینجاست که در این تیم حرفه‌ای، دو نفر به نام‌های Ali Haghighatkhah و Yashar Ayari که باعث افتخار کشور عزیزمان، ایران هستند، نیز حضور دارند.

اما لزوم پیدایش لیسک با یک پلتفرم متفاوت نسبت به بیت‌کوین چیست؟ مزایای پلتفرم لیسک که آن را از  بیت‌کوین متمایز می‌سازند کدامند؟ و نحوه عملکرد شبکه لیسک به چه شکل برای ما سودآور است؟ چگونه از لیسک درآمد کسب کنیم؟

در اینجا سعی داریم شما را با این پلتفرم جذاب، با زبانی ساده آشنا سازیم.

لزوم پیدایش پلتفرم لیسک بر چه اساس بوده؟

از زمان معرفی اینترنت به بعد، بلاکچین، بزرگترین اختراع در دنیای تکنولوژی بشر است که می‌تواند در آینده‌ای نزدیک منجر به یک انقلاب صنعتی دیگر در دنیا گردد.

پس از شکل‌گیری و راه‌اندازی شبکه بلاکچین بیت‌کوین در سال ۲۰۰۹ که به سرعت مورد توجه جهان قرار گرفت، خیلی از کارشناسان این حوزه پس از مدتی چالش‌ها و کاستی‌هایی در این بلاکچین پیدا کردند که برای بیت‌کوین یک ایراد به‌حساب می‌آمد.

پلتفرم لیسک در واقع به نوعی طراحی و سازماندهی شده که این ایرادها را بپوشاند.

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *